12 września 2018 uczniowie kl.III i IVa Szkoły Podstawowej w Kruszewcu odwiedzili Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie. Dzieci wraz z opiekunami mogły uczestniczyć w pierwszym dniu zawodów "Najlepsi w Straży Granicznej", a co za tym idzie mogliśmy zapoznać się z wyposażeniem i uzbrojeniem funkcjonariuszy,obejrzeć składanie i rozkładanie broni, jazdę precyzyjną pojazdem terenowym. Nad przebiegiem zawodów i przestrzeganiem zasad regulaminu podczas wykonywanych konkurencji czuwali sędziowie. Ogromną radość sprawiła nam prezentacja umiejętności Diamenta- psa tropiącego. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda tresura i praca takiego "czworonożnego" funkcjonariusza. W trakcie zwiedzania dzieci zostały poczęstowane pyszną wojskową grochówką.

     W sobotni poranek 8 września grupa miłośników ruchu na świeżym powietrzu wyruszyła na trasę III Jesiennego Rajdu Rowerowego. Tegoroczny rajd przebiegał pod hasłem „Żyjemy w niepodległej Polsce”. Celem wycieczki było poznanie walorów najbliższej okolicy, popularyzowanie aktywnego spędzania czasu wolnego, integracja grupy oraz propagowanie postaw patriotycznych. Na miejsce zbiórki przy Szkole Podstawowej w Biedaszkach stawili się uczniowie szkoły, rodzice i nauczyciele. Grupa liczyła 11 osób. Przewodnikami wycieczki były nauczycielki: p. Barbara Szulich i p.Ksenia Góźdź. Po zapoznaniu uczestników z regulaminem rajdu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa wszyscy ruszyli w trasę: Biedaszki – Kotkowo – Starynia –Tołkiny – Pieckowo – Pudwągi – Biedaszki.

       14 września w Szkole Podstawowej w Kruszewcu uczniowie klas I-III mogli uczestniczyć w zajęciach edukacyjno-integracyjnych "Zatańcz z klasą i bądź fit". Były one prowadzone przez panie instruktorki z Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier. Swymi tańcami od razu poderwały dzieci do wspólnej zabawy. Wszystkim bardzo podobały się zaprezentowane tańce, a takie zajęcia pozwalają dzieciom rozwijać sprawność fizyczną, kształtować wysoką kulturę osobistą, a ponadto pomagają realizować marzenia. Myślimy, że po tym występie chętnych na udział w zajęciach nie zabraknie …

 

     Jak wiadomo, dzieci uczą się nie tylko w szkole, ale i poza jej murami. Dlatego wychowawcy klasy IV i V zorganizowali uczniom wycieczkę do nowo otwartego parku rozrywki przy u. Poznańskiej w Kętrzynie. Dnia 7 września 2018 roku czterdzieścioro dzieci pod opieką nauczycieli p. K. Góźdź, p. M. Bazyluka oraz p. P. Kacprzyckiego miało możliwość spędzić aktywnie czas na wspólnej zabawie i integracji. Podczas tego wyjazdu można było korzystać z licznych atrakcji parku: zjeżdżalni, huśtawek, tyrolek, torów wspinaczkowych itp. Ponadto dzieci jeździły na łyżworolkach, deskorolkach, a dodatkową atrakcją była zabawa dronem, którego zabrał ze sobą jeden z piątoklasistów.

      W poniedziałek 3 września dla  uczniów Szkoły Podstawowej w Nakomiadach zabrzmiał pierwszy dzwonek. Po mszy w miejscowym kościele odbył się uroczysty apel. Wzięli w nim udział rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście. Wśród nich przedstawiciel Komisji Oświaty Jadwiga Bazyluk, sołtys Tomasz Wyszomirski oraz ks. Andrzej Józwik.
Uczestników uroczystości przywitała dyrektor szkoły Olga Wanago. Wspomniała o zmianach kadrowych, zachęcała rodziców  oraz grono  pedagogiczne do dalszej współpracy i współdziałania. - To jest nasza wspólna szkoła, wspólne dobro o które musimy solidarnie dbać – podkreśliła dyrektor placówki. W dalszej części swojego przemówienia odniosła się do tragicznych wydarzeń z września 1939 r.

       Dwa dni trwało zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Wilkowie. 21 czerwca żegnaliśmy klasę III gimnazjum. Nie obyło się bez łez i radości przeplatanej ze smutkiem. Ponad połowa uczniów klasy III gimnazjum odebrała piękne świadectwa z biało – czerwonym paskiem, a mimo to w tym dniu dominowało uczucie żalu, że opuszczają swoją szkolę.
Dużo weselsza atmosfera panowała następnego dnia, gdy uczniowie z radością żegnali się ze szkołą tylko na dwa wakacyjne miesiące.
W tym dniu uczniom towarzyszyli licznie zebrani rodzice i goście. Byli z nami Radny Pan Leszek Twarogowski, Pani Sołtys Barbara Bukowska i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Tomas.

      W ramach realizacji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium”, 14 czerwca 2018 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie wraz z opiekunami p. Katarzyną Ścibek i p. Dorotą Wiktorek, uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Telewizji Regionalnej TVP3 w Olsztynie.
Podczas wizyty uczniowie zostali zapoznani ze stanowiskami pracy w telewizji, takimi jak: dziennikarz, prezenter, fotoreporter, reżyser, montażysta. Ponadto dowiedzieli się jakie umiejętności są potrzebne do wykonywania poszczególnych zawodów. Gimnazjaliści zwiedzili również pomieszczenia studyjne, w których montuje się dźwięk i obraz. Obejrzeli również profesjonalny sprzęt nagraniowy i nagłaśniający. Ponadto uczniowie mieli możliwość zobaczyć kulisy pracy nad codziennie emitowanym na żywo programem z wydarzeniami z naszego regionu.

      21 czerwca 2018 r. - w samo południe - w sali gimnastycznej budynku gimnazjum w Karolewie odbyło się wielkie otwarcie 5. już edycji wyborów Miss i Mistera Szkoły Podstawowej
w Kruszewcu. Prowadzącymi imprezę byli od lat niezastąpieni - p. Dorota Syhłowyj i p. Janusz Mazurkiewicz.
Do konkursu przystąpiło tradycyjnie 7 par uczniów, zarówno z klasy VII , jak i klas gimnazjalnych: