13 września 2019 r. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, by przypomnieć uczniom z oddziałów przedszkolnych i klas I-V podstawowe zasady bezpieczeństwa, których na co dzień wszyscy powinniśmy przestrzegać. W trakcie spotkania poruszane były bliskie dzieciom tematy dotyczące:
1. Szeroko pojmowanego bezpieczeństwa w domu i szkole (kontakty z nieznajomymi, przestrzeganie obowiązujących zasad, ostrożnie z prądem i lekami, numery alarmowe
i sposób powiadamiania służb o zagrożeniu)
2. Bezpieczeństwa na drodze (poruszanie się o zmroku, jazda na rowerze),
3. Bezpiecznego podróżowania środkami lokomocji (autem i autobusem szkolnym).

      W niedzielę 15 września - na terenie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach -odbyły się dożynki gminne. Rozpoczęły się one tradycyjnie mszą odprawioną w intencji rolników przez księdza proboszcza Andrzeja Józwika. Uczestniczył w niej biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Paweł Hause, który wygłosił kazanie. W nim odniósł się do jakże ważnej dla społeczeństwa ciężkiej pracy rolników, dzięki której na naszych stołach nie brakuje chleba.

- Bóg zapłać gospodarzom, którzy trudzili się, abyśmy moli spożywać te wspaniałe płody rolne. Przede wszystkim podziękujmy Panu za dary, którymi nas obdarzył - podkreślił biskup.

Święto plonów swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście. Wśród nich obecni byli m. in.: poseł RP Jerzy Gosiewski, starosta kętrzyński Michał Kochanowski, radni powiatu kętrzyńskiego, radni Gminy Kętrzyn, dyrektorzy szkół, sołtysi oraz delegacje z miast partnerskich z Litwy i Rosji.

      5 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach udali się na wycieczkę do Wilczego Szańca – kwatery Adolfa Hitlera. Głównym celem wyjazdu było: pogłębienie przez młodzież wiedzy historyczno-społecznej, bezpośrednie spotkanie z „żywą historią” oraz poznanie ciekawych zawodów.
Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy się z przewodnikiem p. Markiem Dragun, który w przystępny i żartobliwy sposób przedstawił nam historię tego ciekawego miejsca. Porośnięte lasem ruiny głównej kwatery Kanclerza Niemiec – Adolfa Hitlera wywarły na nas ogromne wrażenie. Dowiedzieliśmy się min. jak i z czego budowano bunkry, jak wyglądał zamach na Hitlera, kto przebywał w tym ukrytym miasteczku podczas wojny oraz wiele innych ciekawostek.

     Taniec rozwija wszechstronnie osobowość. Umożliwia prawidłowy rozwój psychiczny, fizyczny, moralny, emocjonalny, społeczny oraz intelektualny dziecka. Z tego też powodu w SP w Kruszewcu dzieci z przedszkola i uczniowie klas I- III mają możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych breakdance . Zajęcia są prowadzone w 2 grupach: młodsze i starsze dzieci, a instruktorem i prowadzącym jest sam Piotr Frąckiewicz – dyplomowany instruktor tańca z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Na co dzień pracujący w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Swoje doświadczenie taneczne zdobywał wraz z pierwszą grupą breakdance w Kętrzynie o nazwie „Młode Wilki”, promuje taniec jak i również całą hiphopową kulturę w Polsce i na świecie.

       2.09.2019 roku był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Jednocześnie szkoła rozpoczęła nową kartę  w swojej historii – powitaliśmy nową dyrekcję: panią dyrektor Elżbietę Pskowską. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Kętrzyn pan Paweł Bobrowski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Kętrzyn pani Teresa Juchniewicz. Wójt podziękował ustępującej pani dyrektor Jolancie Czarneckiej za współpracę i jednocześnie życzył nowej pani dyrektor wielu sukcesów w pracy zawodowej. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem pani dyrektor. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

      Drugiego września, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu spotkali się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 r. Wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału wrócili do murów naszej  szkoły. Zabrzmiał pierwszy dzwonek i w pozycji na baczność odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie pan dyrektor Jerzy Pruszyński, bardzo serdecznie powitał wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Życzył wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym. Ze szczególną życzliwością  zwrócił się do uczniów rozpoczynających naukę, winszował im, aby jak najszybciej poczuli się w szkole jak w domu. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas, by spotkać się ze swoimi wychowawcami i uzyskać m.in. plany lekcji na następny dzień. No cóż – żegnajcie wakacje a witaj nowy roku szkolny! Mamy przed sobą 10 miesięcy pracy, nauki, ale także zabawy. Powodzenia!

          W poniedziałek 2 września dla  uczniów Szkoły Podstawowej w Nakomiadach zabrzmiał pierwszy dzwonek. Po mszy, odprawionej w miejscowym kościele, odbył się uroczysty apel. Wzięli w nim udział rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście. Wśród nich inspektor ds. oświaty Anna Abramowicz, przedstawiciel Komisji Oświaty Tomasz Wyszomirski, przewodnicząca Rady Rodziców Danuta Banach, ks. Andrzej Józwik oraz policjanci - Justyna Śpiewak i Robert Żyrkowski.
Uczestników uroczystości przywitała dyrektor szkoły Olga Wanago. W swoim przemówieniu odniosła się do tragicznych wydarzeń z września 1939 r., kiedy Polska została zaatakowana przez dwa totalitarne państwa – III Rzeszę i Związek Sowiecki.

     Członkowie i opiekunowie Koła Turystycznego "Nakomiadek" w dn. 19.08.-24.08.2019r. wybrali się tym razem do miejscowości Zawoja. Ulokowani zostaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym "Jodła", który położony jest w malowniczej dolinie potoku Mosorczyk. leżącego u stóp Mosornego Gronia , w pasmie Policy, w bliskim sąsiedztwie rzeki i lasu.
Położona u stóp Babiej Góry Zawoja, to najdłuższa wieś w Polsce. Jak podają informatory wieś ma 18 km długości ,powierzchnia: 129 km, ludność: 9122. Miejscowość o wybitnych walorach klimatycznych, krajobrazowych i turystycznych.
Swoją wakacyjną przygodę rozpoczęliśmy już pierwszego dnia. Na dobry początek pobytu w Zawoi wybraliśmy się pieszo na Halę Barankową, czyli polanę, z której roztacza się piękny widok na Babią Górę. To właśnie tutaj w ciepłych miesiącach górale wypasają owieczki i dzięki temu zobaczyliśmy jak wygląda prawdziwa bacówka oraz poznaliśmy tradycje pasterskie.
W trakcie pobytu w Zawoi, pod czujnym okiem twórców ludowych rozwijaliśmy również swoje zdolności manualne i wyobraźnię tworząc niesamowite zabawki i figurki z siana. Samodzielnie wykonane prace sprawiły nam satysfakcję i pozostały fantastyczną pamiątką z wizyty w Zawoi , tak jak samodzielnie wykonane na warsztatach artystycznych patchworkowe owieczki i etui oraz beskidzkie ptaszki pomalowane wg własnego pomysłu pod okiem miejscowego rzeźbiarza, który przybliżył nam pracę twórców ludowych i sposób rzeźbienia w drewnie. W kolejnych zajęciach poznaliśmy też techniki malowania na szkle górskich widoków. Zajęcia warsztatowe bardzo mocno zaangażowały wszystkich uczestników a wykonane samodzielnie prace zabraliśmy do domu.