14 marca 2018r. dzieci z klas 0 – III SP w Wilkowie wraz ze swoimi wychowawcami (A.Dyczkowską, K.Nawrocką, J.Adamkowicz, A.Czubaszek) wybrały się na wycieczkę do Pięknej Góry. Zadaniem uczniów było złapanie wielkanocnego zajączka. Należało zatem zaliczyć wszystkie zadania np.: odczytać hasło z pogubionych liter, przeżyć skakanego twistera czy złowić rybkę na wędkę. Oprócz zabaw dzieci rozmawiały o zwyczajach i tradycjach związanych z Wielkanocą w naszym kraju. Nagrodą za rozwiązanie zagadek były woreczki z marchewką. Tuż przed odjazdem uczniowie mieli bowiem możliwość nakarmienia zdobytą marchewką prawdziwe króliczki, które podbiły serca uczniów. Pogoń za zającem się udała, a dowodem są zdjęcia.

      Z wełnianym warkoczem, folkowym wzorem, z pomponem, a może z daszkiem? Czapka, bo to o niej mowa, święci triumfy zarówno na wybiegach, jak i modnych ulicach miast. Nie mogło jej też zabraknąć w naszej szkole. Kolejny Szalony Dzień za nami!
13 marca w Szkole Podstawowej w Kruszewcu mieliśmy Dzień Nakrycia Głowy. Szkoła tego dnia wyglądała zupełnie inaczej. Uczniowie i nauczyciele chodzili w czapkach, kaszkietówkach, chustkach, kapeluszach, opaskach, nausznikach i wielu innych, nietypowych nakryciach głowy. Cykliczna zabawa Szalone Dni, zaproponowana przez Mały Samorząd Uczniowski ,przypadła wszystkim do gustu. Wszyscy dobrze się bawili i pięknie wyglądali, co można zobaczyć na zdjęciach autorstwa pani Beaty Jaświn. Dziękujemy.

       5.03.2018 r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie odbył się XVII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla uczniów z klas IV-VI. Temat tegorocznej edycji brzmiał: "Pier Giorgio Frassati - człowiek ośmiu błogosławieństw".

Do konkursu można było zgłosić po dwóch kandydatów z każdej szkoły wyłonionych wcześniej w etapie szkolnym konkursu. W Szkole Podstawowej w Nakomiadach wygrały go Weronika Siok oraz Wioleta Jachimczyk. To właśnie one w etapie diecezjalnym zmierzyły się z innymi uczniami szkół podstawowych archidiecezji warmińskiej m.in. z Olsztyna, Olsztynka, Korsz, Kętrzyna.

     Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów. Właśnie z tej okazji 03.03.2018r w sobotnie popołudnie z inicjatywy Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne. Rodzice wraz z dziećmi z wielkim zaangażowaniem ozdabiali styropianowe jajka metodą decoupage, wykonywali śliczne tulipany z filcu, zajączki z drewna i włóczki oraz tworzyli świąteczne stroiki. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. W przyjaznej atmosferze czas upłynął nam bardzo szybko.

      9 marca naszą szkołę odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego „AKADA” z Suwałk  z przedstawieniem teatralnym pt.: „Fernando przepędza lenia”. Główny bohater Fernando zmagał się z lenistwem: nie chciał chodzić do szkoły, uczyć się i nie czytał książek.  Jego przeciwieństwem był przyjaciel wilk Hieronim: wzorowy uczeń, który w trosce o kolegę zdradza swój sekretny sposób…  na udany dzień w szkole. Bohaterowie ukazali zgubne skutki lenistwa oraz razem z dziećmi szukali odpowiedzi na pytanie- Jak walczyć z lenistwem? Ciekawe, czy nasi uczniowie wykorzystają te rady? Będziemy obserwować, czy przyniosą pożądany skutek…

 

       Zacięta rywalizacja, znakomita atmosfera, a przede wszystkim wspaniała zabawa towarzyszyła turniejowi, który odbył się 6 marca 2018 r. w hali sportowej w Karolewie.
Organizatorem tej imprezy była klasa II a sportowa, która pod kierunkiem nauczyciela w-f Jarosława Wanago, realizowała projekt edukacyjny pod hasłem „Integracja poprzez sport„. Uczestnikami projektu byli uczniowie klas VII ze wszystkich szkół z Gminy Kętrzyn.
Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły Jerzy Pruszyński, który życzył wszystkim drużynom osiągnięcia jak najlepszych wyników, a przede wszystkim dobrej zabawy.
Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się w różnorodnych konkurencjach, w których liczyła się nie tylko sprawność fizyczna, ale również intelektualna. Rywalizowali między innymi w przeciąganiu liny, wyścigu w workach, wyścigu „gąsienic”, podnoszeniu ciężarka, skokach przez skakankę. Musieli także rozwiązać zadania matematyczno-humanistyczne. W tej rywalizacji najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach, którzy w ogólnej punktacji nieznacznie wyprzedzili rówieśników z Kruszewca.

     W lutym w całej Europie obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. Tegoroczne inicjatywy odbywały się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek jest pojęciem, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m. in.: cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.

      „Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali. Język smuci się, choruje, gdy ludzie źle o nim mówią lub piszą”. /Janusz Korczak

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku w Szkole Podstawowej w Nakomiadach postanowiono przedłużyć świętowanie i zaplanowano Tydzień Języka Ojczystego. W bibliotece szkolnej odbył się cykl zajęć, który miały na celu podnoszenie świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę.
W programie spotkań bibliotecznych pojawiły się zabawy ortograficzne i gramatyczne. Starsi uczniowie zmagali się z łamańcami językowymi oraz wykonywali plakaty promujące kulturę języka i poprawność językową. Młodsze dzieci z kolei oprócz zbaw językowych, ilustrowały polskie przysłowia oraz brały udział w dyktandzie bieganym.