WOŚP to fundacja najczęściej kojarząca się ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. W tym roku odbył się w Polsce 27. a w Kętrzynie 21. Finał. Bez względu na warunki pogodowe na ulice wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać pieniądze na wytyczony przez Fundację medyczny cel. W tym roku zbierano środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu również przyłączyli się do akcji. Fundusze zbierano w trzech zespołach na terenie Karolewa, Czernik i Kętrzyna. Młodzież pod opieką pań E. Dziemieli, D. Podbielskiej, M. Pupel, D. Syhłowyj i A. Pawluczuk zebrała łącznie 1181,73zł.

      Dnia 6 stycznia 2019 roku uczniowie klas IV-VIII SP w Nakomiadach wraz z opiekunami p. Justyną Gregorczyk i p. Grażyną Łempicką, po raz kolejny wzięli udział w Orszaku Trzech Króli Karolewo’ 2019, wydarzeniu które wywodzi się z polskiej tradycji jasełkowej i kolędniczej.

Na trasie orszaku mogliśmy obejrzeć przygotowane scenki związane z tradycją narodzin Jezusa. Po przejściu ulicami Karolewa, wszyscy spotkaliśmy się przy Stajence, aby pokłonić się Jezusowi i odśpiewać kolędy.

      Dnia 09 stycznia  2019 roku w ramach edukacji medialnej nauczycielka języka polskiego zorganizowała uczniom klas IV-VII ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wyjazd do Kętrzyna na spektakl teatralny w przygotowany przez artystów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowała również wychowawczyni klasy V i VI Pani Elżbieta Dziergawka. Przedstawienie w bardzo przystępny i zrozumiały sposób zaprezentowało młodym widzom  losy bogów, herosów i zwykłych ludzi na podstawie mitologii greckiej. Uczniowie zwrócili uwagę na wspaniałą grę aktorską, różnobarwne kostiumy oraz pomysłową aranżację, w której ważną funkcję spełniały efekty świetlne. Zimowe spotkanie z mitologicznymi postaciami miało niewątpliwie wpływ na pogłębienie wiedzy odbiorców spektaklu z zakresu literatury antycznej.

      Jak zawsze po Nowym Roku rozpoczyna się karnawał. To czas intensywnych zabaw, zimowych balów, pochodów oraz innych związanych z tym okresem tradycji. Dla uczniów klas I-III bal karnawałowy to dzień niezwykły, długo wyczekiwany. To dzień, który dostarcza dzieciom wiele radości i jest bardzo przez nie lubiany. Na szczęście nasze szkolne pociechy nie musiały czekać zbyt długo na swój bal. 9 stycznia 2019 roku rozpoczęliśmy „karnawałowe szaleństwo”. Tego dnia, za sprawą pań Ali Krawczyk i Joli Urbaniak, sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Piękny wystrój wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do zabawy. Przebrania dzieci, pań i rodziców były niesamowite: królewny, wróżki, czarodzieje, piraci, krasnale, smerfy, biedronki, motyle, smoki, tygrysy, ninja, rycerze, a nawet Jaś Fasola. Z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego oprawę muzyczną i prowadzenie balu powierzyliśmy profesjonalnym prowadzącym z Centrum Tańca Wasilewski-Felska. I to był strzał w 10 !

      Podobnie jak w ubiegłych latach, w okresie przedświątecznym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i drużyny harcerskiej z naszej szkoły odwiedzili osoby starsze mieszkające w naszej okolicy wręczając upominki wykonane przez siebie pod kierunkiem p. K. Góźdź i p. B. Szulich. Wraz z upominkami popłynęły najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Uczniowie pokazali, że pamiętają o starszych, często schorowanych i samotnych mieszkańcach. Dzieci są zawsze mile przyjmowane przez seniorów, wnoszą wiele radości i powodują wzruszenie. Odwiedzane osoby niejednokrotnie z łezką w oku dziękują za pamięć i obdarowują słodyczami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia tych miłych chwil i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

       Dnia 6 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor Jolantą Czarnecką i nauczycielami Tomaszem Kopeć i Piotrem Kacprzyckim wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który miał miejsce w Karolewie. O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza Św., w której uczestniczył Wójt Gminy Kętrzyn pan Paweł Bobrowski. Nasi uczniowie byli przebrani za Orszak Europejski króla Kacpra. Po uroczystym przemarszu z głośnym i radosnym kolędowaniem każdy z uczestników mógł się posilić gorącym daniem przygotowanym przez organizatorów. Około godziny 14.30 szczęśliwie i bezpiecznie wróciliśmy do naszych domów.

 

      Tradycja organizowania spotkań świątecznych towarzyszy nam od czterech lat. Nasza Klasowa „Wigilijka” odbyła się jak zawsze tuż przed świąteczną przerwą, 21 grudnia 2018 roku.
Na świątecznym spotkaniu byli rodzice, uczniowie klasy 7 oraz zaproszeni goście: pedagog szkolny p. Justyna Gregorczyk, p. Katarzyna Łopacka, p. Andrzej Sydor i dyrektor szkoły p. Olga Wanago. Był też pięknie nakryty stół, opłatek i kolędy.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i uczniów, świątecznie przystrojony stół zastawiony został tradycyjnymi wigilijnymi potrawami. Pojawiły się na nim ryby, barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, kluski z makiem, sałatki, tęczowa galaretka, owoce i cukierki. Nie zabrakło też smakowitych pierniczków.

      Dnia 20 grudnia 2018 roku w godzinach wieczornych, uczniowie klas IV-VIII SP w Nakomiadach wzięli udział w spektaklu „Pierwsza Gwiazdka do Betlejem”, wystawionym na deskach sali kinowo – widowiskowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury, w reżyserii Alicji Baran.
Dzięki współpracy czterech grup teatralnych działających w KCK i wyjątkowej grze aktorskiej jej członków, uczniowie mieli okazję poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, dowiedzieć się co jest istotą tego szczególnego czasu, wybrać się w podróż za gwiazdą, by oddać hołd Nowonarodzonemu i razem spotkać się w Betlejem, by wspólnie „kolędować Małemu”.