Dnia 23 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas III. Wzięło w nim udział 11 uczniów z czterech szkół podstawowych Gminy Kętrzyn: Kruszewca, Nakomiad, Wilkowa i Biedaszek. Celem konkursu było wyrabianie czujności ortograficznej oraz doskonalenie umiejętności stosowania zasad ortograficznych. Konkurs przygotowała i prowadziła pani Ksenia Góźdź.
Uczestnicy mieli za zadanie napisać dyktando z różnorodnymi trudnościami ortograficznymi. „Jurek wypożyczył atlasy o miastach, górach, rzekach i zwierzętach...” - z takimi oto wyrazami zmagali się szkolni „mistrzowie ortografii”. Zadanie było trudne, ale uczestnicy doskonale sobie poradzili. Po sprawdzeniu dyktand, komisja wyłoniła trzech laureatów. Najmniej błędów popełnili: Lena Paździor uczennica klasy III z Biedaszek, Krzysztof Wójtowicz ze szkoły w Kruszewcu oraz Sebastiam Książek uczeń z Wilkowa. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy Laureata, pozostali uczestnicy – dyplomy za udział i nagrody pocieszenia.

     Pięknego słonecznego dnia w sobotę 12 maja uczniowie klas 0-V wyruszyli na wycieczkę zorganizowaną przez wychowawczynię klasy pierwszej panią Ewę Bielińską do Mini Zoo w gospodarstwie agroturystycznym „Nasza Zagroda” w Polskiej Wsi położonej 4 km od Mrągowa.
Głównym celem naszej wyprawy było wzbogacanie wiadomości o zwierzętach, integracja we wspólnej zabawie oraz umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez gospodarzy posesji do ,której prowadziły drewniane wrota. Gdy tylko przekroczyliśmy ich próg w zagrodach i wolierach zobaczyliśmy wiele gatunków ptaków i zwierząt, zarówno domowych jak i dzikich. Niektóre widzieliśmy po raz pierwszy , np. świnię peruwiańską.

      Szkolenie –cz. I z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeprowadzono we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej w Nakomiadach.
Koordynatorkami całego przedsięwzięcia były: pani Justyna Gregorczyk oraz pani Grażyna Łempicka, które otrzymały certyfikat ukończenia kursu pt. „Ratujemy i uczymy ratować”, zorganizowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Przy pomocy materiałów dydaktycznych, otrzymanych od Fundacji WOPŚ tj. manekina Little Ania, tekturowych telefonów oraz podręczników do nauki pierwszej pomocy , uczniowie w formie praktycznych ćwiczeń nauczyli się, jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym miejscu takiej pomocy potrzebuje. W ramach zajęć włączających uczestnikiem szkolenia był także Tymoteusz Zieliński uczeń klasy VI.

- Kto ty jesteś? - Polak mały…
- Jaki znak Twój? – Orzeł biały…

 

17 maja 2018 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach mieli okazję wzięcia udział w programie edukacyjnym „Polska – moja Ojczyzna” przygotowanym przez Agencję szkolno – przedszkolną LUPUS.  Celem spotkania było kształtowanie wśród dzieci zachowań  patriotycznych.

 

 

     We wtorek, 15 maja 2018 uczniowie klasy III reprezentowali Szkołę Podstawową w Nakomiadach podczas Gminnego Turnieju Piłki Nożnej. Chłopcy musieli zmierzyć się z drużyną z Biedaszek, Kruszewca i Wilkowa. Mecze rozgrywane na murawie w Karolewie były bardzo wymagające, a mali sportowcy wykazywali się wielkimi umiejętnościami piłkarskimi.

 Nasi uczniowie z zaangażowaniem i oddaniem walczyli o piłkę i gole. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że chłopcy wszystkie mecze grali w tym samym składzie, bez zmiany zawodników. To ogromny wysiłek dla tak młodych sportowców. A jednak dali radę i znaleźli się na podium. W składzie: Bartosz Brzozowski, Piotr Kunicki, Damian Pawłowski, Szymon Ptak, Aleksander Skrajda oraz Dawid Subocz zajęli zaszczytne III miejsce. 

      Ceramika nieustannie towarzyszy człowiekowi. Jest niezmienna pod względem technologii, formy, odwzorowuje nas – naszą tradycję i naszą współczesność, inspiruje i rozmiłowuje nas do pięknych form sztuki użytkowej. Tworzona ręcznie, zdobiona według unikatowych autorskich wzorów staje się „Sztuką” dzięki żywiołom: ziemi, wodzie, wiatrowi , ogniowi i dzięki żywiołowi piątemu – ludzkiemu dążeniu do otaczania się pięknem.

Manufaktura Pałac Nakomiady, której właścicielami są państwo Joanna i Piotr Ciszek, to miejsce wyjątkowe i niezwykle klimatyczne, gdzie uczniowie klas IV-VI ze SP w Nakomiadach mieli możliwość zetknięcia się ze „Sztuką” w sposób bezpośredni.

     W dniu 17 maja 2018 r. w Galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego „ Portret Kętrzyńskiego” zorganizowanego przez Centrum Kultury w Kętrzynie z okazji 100 urodzin patrona miasta. Głównym założeniem konkursu było rozbudzenie zainteresowania historią, kulturą i tradycją Kętrzyna związaną z działalnością patrona miasta oraz rozwijanie wyobraźni i zainteresowań plastycznych. Swoje talenty plastyczne pokazały uczennice klasy VII zajmując w swojej kategorii kolejno I, II i III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

      18 maja 2018 roku uczniowie kl IV pojechali na wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego „Gwarek” w Pięknej Górze. 
Głównym celem wyjazdu była integracja grupy: budowanie udanych, pozytywnych relacji z kolegami, stworzenie serdecznej i przyjacielskiej atmosfery, dzięki której uczniowie mogą poczuć się zaakceptowani i bezpieczni w zespole klasowym oraz budowanie wiary w siebie i w zespół, którego część stanowią. Uczniowie brali udział w zabawach: team bulding, survival, laboratorium szalonego naukowca oraz terenoznawstwo.