Takie motto towarzyszyło absolwentom Szkoły Podstawowej w Nakomiadach, którzy zostali uroczyście pożegnani dnia 18 czerwca 2019 roku. Uczniowie ostatniej klasy wspólnie z wychowawcą Krzysztofem Pawelczykiem oraz nauczycielką języka polskiego Jadwigą Pawelczyk przygotowali dekoracje oraz pożegnalne przedstawienie pod tytułem "Klasa ósma w krzywym zwierciadle", na zakończenie którego wyjechali wakacyjnym pociągiem. Poza tym uroczyście podziękowali pani dyrektor, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Nie brakowało kwiatów, uścisków oraz łez.

 

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu przeżyli niesamowitą wycieczkę . Wspólnie z opiekunami wybrali się na południe naszego kraju, aby zwiedzić Kraków, Tyniec, Kopalnię Soli w Bochni, Zakopane, Oświęcim i Częstochowę.
Już pierwszego dnia pojechali do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Tam przewodnik oprowadzał ich po klasztorze, opowiadając legendy i jego historię. Mieli także możliwość pisania gęsim piórem wcielając się w rolę skryby, który w okresie średniowiecza przepisywał księgi. Nie było to takie proste, jakby się wydawało.
Kolejną atrakcją było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni. Została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Szybki zjazd windą w dół i podróż rozpoczęta. Przechadzając się po chodnikach kopalni, uczniowie słuchali opowieści o jej początkach. Cofnęli się w czasie i mogli wizualnie zobaczyć pracę ludzi wydobywających sól oraz koni, które z mozołem ciągnęły wózki z bałwanami soli. Ogromne wrażenie wywarł przejazd kolejką po wąskich torach kopalni.

      W środę 19 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej w Kruszewcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Na uroczystość przybyli licznie rodzice, Rada rodziców oraz główny przedstawiciel władz samorządowych, czyli sam Wójt p. Paweł Bobrowski. Po odśpiewaniu hymnu, powitał wszystkich dyrektor Szkoły p. Jerzy Pruszyński. Głos zabrał także p. Wójt, który odwołał się do swoich wspomnień z lat szkolnych, miłymi słowami wypowiadał się o swojej podstawówce, czyli o SP w Kruszewcu. Podziękował nauczycielom i pracownikom Szkoły za pracę dydaktyczno- wychowawczą, serce i zaangażowanie, uczniom życzył bezpiecznych wakacji.

       Wakacje to okres, w którym dzieci przebywają nad wodą, podróżują, chodzą do lasu, jeżdżą rowerem, ale przede wszystkim to czas beztroskiej, fantastycznej zabawy i odpoczynku. Aby wakacje były bezpieczne i udane 12 czerwca 2019 r., cennych wskazówek udzielili uczniom policjanci, asp. Robert Żyrkowski i st. sierż. Justyna Śpiewak z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.
W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachować się podczas nadchodzących wakacji. Funkcjonariusze przestrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać. Przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówili jak należy zachować się na jezdni i chodniku oraz podczas zabawy w domu i na podwórku.

       W środę 19 czerwca dla  uczniów Szkoły Podstawowej w Nakomiadach zabrzmiał ostatni dzwonek. Po mszy w miejscowym kościele odbył się uroczysty apel. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice oraz zaproszeni goście.
Wszystkich obecnych przywitała dyrektor szkoły Olga Wanago. Odczytała listy od Ministra Edukacji Narodowej oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Następnie dokonała podsumowania mijającego roku szkolnego. Podziękowała kadrze pedagogicznej, samorządowi szkolnemu, pracownikom obsługi i administracji oraz wójtowi Gminy Kętrzyn Pawłowi Bobrowskiemu za współpracę. Natomiast zaangażowanym w życie szkoły rodzicom wręczyła listy gratulacyjne - Wasze wsparcie i zaangażowanie były dla mnie niezwykle cenne i pomocne - podkreśliła Olga Wanago. Z kolei wyróżnieni w nauce uczniowie i laureaci konkursów otrzymali nagrody.

       18 czerwca w Szkole Podstawowej w Nakomiadach Samorząd Uczniowski zorganizował wyjątkowe wydarzenie - "Mam talent". Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje uzdolnienia i pasje przed szerszą publicznością. Wśród kilkunastu uczestników znaleźli się mali piosenkarze, tancerze i inni artyści. Uczniowie sami zagrali utwory na harmonijce ustnej, gitarze, a nawet ukulele. Nietypowymi talentami okazała się pasja tworzenia mas plastycznych typu slime czy też piasek kinetyczny, projektowanie mody, a nawet układanki i łamigłówki logiczne. Wyłonienie najlepszych występów było zadaniem niezwykle trudnym, a przypadło jury w składzie: p. Ewa Bielińska, p. Justyna Gregorczyk i p. Katarzyna Łopacka. Również publiczność mogła wybrać najciekawszy występ. Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a uczestnikom odwagi wystąpienia przed rówieśnikami.

      W Szkole Podstawowej w Wilkowie obchodziliśmy Tydzień Uprzejmości i Dobrych Manier. Każdy dzień tygodnia nosił inne hasło oraz zadanie do wykonania. W tym wyjątkowy tygodniu uczniowie przypomnieli sobie zasady dobrego wychowania. Szczególnie zwracaliśmy uwagę na używanie „ magicznych słów”, które sprawiają, że dni stają się milsze. Drużyny klasowe wykonały plakaty dotyczące uprzejmości i przestrzegania zasad savoir-vivre’u w szkole, w domu i na ulicy. Pięknie wykonane prace utworzyły „ Galerię Życzliwości”. Przez cały tydzień każdy mógł wrzucić do kolorowej skrzynki karteczki i pocztówki z pozdrowieniami i miłymi słowami. Szkolny Partol Życzliwości miał za zadanie przekazać wszystkim pozdrowienia. Wychowawcy wraz z uczniami wybrali najkulturalniejszych uczniów w klasach, którzy podczas apelu kończącego Tydzień Uprzejmości i Dobrych Manier zdali egzamin na „szóstkę” ze znajomości bon- ton i otrzymali tytuł „Dziewczynki i Chłopca z Klasą”.

      Uczniowie III klasy SP w Kruszewcu odbyli jedne z ostatnich lekcji w tym roku szkolnym w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Tym razem były to zajęcia trochę oderwane od Ziemi, bo o kosmosie. Obejrzeli seans „ Kosmiczny ekspres” , zaznajomili się z funkcjonowaniem teleskopu. Wrażenie wywołała kopuła Planetarium, której średnica mierzy 15 m. Niesamowite doznania sprawiła ciemność, która zapadła podczas oglądania nieba nad Olsztynem i seansu. Wizualny przekaz i prowadzone pod sztucznym sklepieniem zajęcia pokazały nowe formy nauczania. Uczniowie zaznajomili się z podstawami wiedzy astronomicznej, która jest elementem szkolnego programu. W Obserwatorium przywitał wycieczkowiczów przewodnik, który w ciekawy sposób przedstawił wnętrze i przedmioty tam się znajdujące.