Tego jeszcze w naszej szkole nie było!

 

02.06.2014 r. odbyły się po raz pierwszy wybory Miss i Mistera Gimnazjum Gminnego w Karolewie!

 

Po udanym udziale naszej młodzieży w WOŚP 2014, pani Anna Micuk – opiekunka grupy- nawiązała współpracę z p.Januszem Mazurkiewiczem w celu zorganizowania w naszej szkole tak niecodziennej imprezy, jaką są wybory Miss i Mistera. Pomysł ów spotkał się z dość dużym zainteresowaniem nauczycieli i aprobatą dyrekcji szkoły.

 

Do konkursu przystąpiło 6 par uczniów z różnych klas.

 

 

Byli to:

 1. Jakub Włoszek i Patrycja Grochowska

 2. Łukasz Popielarz i Martyna Kręciewska

 3. Maciej Jasionek i Marika Rozicka

 4. Maciej Wójcik i Sara Jóźwiak

 5. Robert Krumin i Weronika Deryło

 6. Daniel Szykowski i Maja Tyc

 

Aby wystąpić na uroczystej gali 02 czerwca 2014r., najpierw należało się rzetelnie do tego wydarzenia przygotować. Kandydaci ćwiczyli zatem solidnie przez kilka tygodni pod kierunkiem p.Janusza Mzurkiewicza i przy wsparciu nauczycielek - p. A.Micuk, M.Pupel, D.Syhłowyj i T.Furki – dość trudne układy choreograficzne. Konsultowano także pomysły na poszczególne stroje, pieczołowicie dobierano elementy garderoby...

 

Rozesłano wici, serdecznie zaproszono wszystkich zainteresowanych na uroczystą galę i...

...wreszcie nadszedł TEN DZIEŃ!

 

O godz. 13.05 uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Pani dyrektor serdecznie przywitała wszystkich i oddała głos prowadzącym imprezę konferansjerom: p.Dorocie Syhłowyj i p. Januszowi Mazurkiewiczowi.

 

Uczestnicy gali najpierw musieli się kolejno przedstawić– tu zarówno widzowie jak i jurorzy poznali poszczególne osoby, ich zainteresowania i pasje. 

 

Następnie kandydaci zaprezentowali swoje "wdzięki". Furorę zrobiły niezwykle pomysłowe stroje awangardowe, a potem galowe, w których uczniowie wystąpili w dwóch odsłonach. Pokaz odbywał się przy wtórze wspaniałej muzyki, którą wybrał p.Janusz Mazurkiewicz. Galę uświetniły również występy wokalistek: Martyny Grabias i Alicji Krzywickiej - przygotowanych przez p. Monikę Grudzińską oraz uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Kętrzyna- Aleksandry Jeznach. Salę zdobiły prace plastyczne uczniów gimnazjum wykonane pod czujnym okiem p. Ewy Bartasun.

 

Jury,w którego skład wchodziły przedstawicielki Urzędu Gminy w Kętrzynie: p.Irena Trzeciakowska- inspektor oświaty i p. Jagoda Nowińska oraz p.Lucjan Mikulski, p.Przemysław Kędzierski i p.dyrektor gimnazjum- Małgorzata Zacharjasz, z ogromną uwagą śledziło cały pokaz, by jak najrzetelniej wyłonić Miss i Mistera Gimnazjum i Foto.

 

W wybory zaangażowana była także publiczność, bo i w takiej kategorii wybierano zwycięzców.

Specjalne "liczarki" sprawnie odbierały głosy i przeliczały punkty.

 

A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

 

 • Miss Gimnazjum i Foto została Patrycja Grochowska - kl. I b

 • Misterem Gimnazjum został Daniel Szykowski – kl. IIc

 • tytuł Mistera Foto zdobył Łukasz Popielarz – kl.IIc

 • Miss Publiczności została Sara Jóźwiak – kl.IIIa

 • Misterem Publiczności okrzyknięto Roberta Krumina z kl.I a

 

Udanej imprezy nie byłoby bez wsparcia sponsorów. I tak nagrody ufundowali kolejno:

 

 • Przemysław Kędzierski – nagroda główna dla Mistera Gimnazjum - garnitur oraz koszule i spodnie dla pozostałych uczestników gali,

 • Liliana Zatorska – nagroda główna dla Miss Gimnazjum- suknia wieczorowa,

 • Lucjan Mikulski – nagroda główna dla Miss i Mistera Foto- profesjonalna sesja fotograficzna i płyty ze zdjęciami z imprezy dla wszystkich uczestników,

 • Marcin Chwała i Ewelina Łachmańska –nagroda główna- wizyta w zakładzie fryzjerskim i kosmetycznym dla Miss i Mistera Gimnazjum.

 

      Mimo iż zwycięzców mogło być zaledwie kilku, wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali niezwykle atrakcyjne nagrody pocieszenia( m.in. pendrive'y, kosmetyki i wiele innych), które zostały zakupione dzięki wsparciu: p.Grzegorza i Elżbiety Kamińskich, Jana Osiki, Marzeny i Macieja Rudziewiczów, Izabeli Kraniec, Renaty Kopeć, Mirosława Milewicza, Krzysztofa Pawelczyka, Jagody Nowińskiej, Joanny i Rafała Jabłońskich i Pawła Szuszkiewicza. Słodki poczęstunek dla uczestników imprezy ufundował p. Jan Nowak. Wszystkim sponsorom z całego serca dziękujemy.

 

Szczególne podziękowania składamy także p. Barbarze Wójcik i p.Wojciechowi Sobczukowi za zaangażowanie w przygotowanie imprezy.

 

Po rozdaniu nagród, wspólnej fotografii, gdy emocje nieco opadły, wszyscy uczestnicy udali się na zasłużony poczęstunek. Imprezę oceniono na szkolną szóstkę. Jest to świetny wynik, zwłaszcza, iż była to pierwsza taka impreza w naszej szkole! Mamy też nadzieję,że nie ostatnia. :)