W dniu 30 kwietnia 2015r. na terenie amfiteatru odbyły się Mistrzostwa w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej zorganizowane przez PCK w Kętrzynie. Drużyna z Gimnazjum Gminnego w Karolewie w składzie: Patrycja Sadlak (kapitan), Marika Rozicka, Magdalena Lis, Lucyna Kardaś i Daniel Szykowski, wykazała się dużą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i zajęła I miejsce.


Na pętli pozoracyjnej zespoły musiały zmierzyć się z niezwykle realistycznymi zdarzeniami pozorowanymi, takimi jak uraz brzucha, atak drgawek czy złamanie otwarte przedramienia. Dodatkowo na jednej ze stacji drużyny musiały wykazać się wiedzą dotyczącą resuscytacji krążeniowo-oddechowej.


Na punktach pozoracyjnych oceniano: bezpieczeństwo ratownika, umiejętność ratowania życia, wezwanie kwalifikowanej pomocy, fachowe udzielanie pierwszej pomocy, umiejętność samodzielnego działania każdego uczestnika i kierowanie pracą zespołu ratowniczego.


Jak widać uczniowie z Karolewa bardzo dobrze znają się na rzeczy i nie tracą głowy w sytuacjach wymagających ratowania życia i zdrowia. Drużynę do mistrzostw przygotowała nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa p.Bernardeta Tomczak.