Uczniowie Gimnazjum Gminnego w Karolewie po raz kolejny uczestniczyli w Powiatowym Festiwalu Ekologicznym. 23 maja 2015r. w kętrzyńskim amfiteatrze odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów ogłoszonych w marcu 2015r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficznym, plastycznym oraz piosenki ekologicznej. Prace fotograficzne młodzieży prezentowały się na bardzo wysokim poziomie i chociaż w tym roku nasi uczniowie nie zajęli czołowych miejsc, to fotografowanie przyrody Warmii i Mazur w promieniach słońca sprawiało im ogromną radość.

 

 

 

  • W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła EwaTomaszewska z IIIb, która wykonała piękną pracę na temat „Ekologiczna kraina elfów”.
  • W konkursie piosenki naszą szkołę reprezentowała Dominika Siwek z IIIb, która zaśpiewała utwór Anny Jantar „Niech ziemia tonie w kwiatach”.

Za udział w zbiórce makulatury szkoła otrzymała sadzonki drzew iglastych i liściastych, które posadzone zostały na terenie przyszkolnym. Udział uczniów w festiwalu ekologicznym uwrażliwił młodzież na piękno otaczającej przyrody oraz pozwolił rozwijać zainteresowania.