Wisława Szymborska, wielka polska Noblistka, pisała niegdyś, że "nic dwa razy się nie zdarza..."

A jednak -18 czerwca 2015 roku o godzinie 13.30 ruszyła kolejna edycja wyborów Miss i Mistera Gimnazjum Gminnego w Karolewie. Po raz drugi wybierano najpiękniejszą dziewczynę i najprzystojniejszego chłopaka naszej szkoły.

 

Wielkiego otwarcia imprezy dokonali niezastąpieni i niezwykle profesjonalni - p. Dorota Syhłowyj i p. Janusz Mazurkiewicz.

 

 

Do konkursu przystąpiło 7 par uczniów :

 1. Magdalena Lis i Paweł Masiewicz

 2. Angelika Krzynowek i Patryk Ptak

 3. Patrycja Sadlak i Sebastian Niemiec

 4. Lucyna Kardaś i Michał Białobrzeski

 5. Karolina Lipska i Patryk Chojnicki

 6. Daria Sadłowska i Jakub Kowalczuk

 7. Karolina Balcerzak i Mateusz Krzemiński

 

Kandydaci startowali w trzech kategoriach: Miss i Mister Szkoły, Miss i Mister Publiczności oraz Miss i Mister Foto.

 

Najpierw każdy kandydat dokonał prezentacji swojej osoby, podając publiczności i jury niezbędne informacje: wiek, klasę, do której uczęszcza, a także swoje hobby. Niektóre wypowiedzi były poważne, inne- niezwykle zabawne. Każdy chciał wypaść jak najlepiej.

 

Następne wyjście było pod hasłem "Łączymy pokolenia".Tu uczniowie zaprezentowali się w strojach retro, które podkreśliły wspaniale ich związek z rodzicami, dziadkami...Jednocześnie pokazowi towarzyszyła prezentacja multimedialna ukazująca portrety rodziców kandydatów z czasów młodości.Niejednemu zakręciła się łezka w oku...

Ważne było także zaakcentowanie postawy: "w zdrowym ciele zdrowy duch" - tu z kolei młodzież ubrana w stroje sportowe reklamowała modę na uprawianie sportów wszelakich, m.in. windsurfingu.

 

Na zakończenie uczestnicy konkursu pojawili się w strojach galowych: dziewczęta w pięknych sukniach, chłopcy zaś w eleganckich spodniach i koszulach "pod krawatem". Całość zdobiły utwory znanych polskich zespołów: 2+1, Filipinek, Czerwonych Gitar i motyw z kultowego serialu "Bonanza", które specjalnie na tę uroczystość wybrał p. Janusz Mazurkiewicz.

 

Każde wyjście uczestników konkursu było przeplecione występami gości, a także uczniów naszej szkoły. W solowych popisach wystąpiły: Dominika Siwek, Martyna Grabias i Weronika Milewska – które przygotowała p. Monika Grudzińska. Na szczególną uwagę zasługuje rewelacyjny występ grupy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kętrzyna, która zaprezentowała wzruszającą opowieść o życiu i wielkiej miłości.

 

Jury w składzie: M.Zacharjasz, J. Nowińska, J.Drozd, J.Pruszyński i P.Kędzierski miało nie lada orzech do zgryzienia. Szkolne liczarki sprawnie przeliczyły wszystkie głosy. W końcu przyszedł czas na werdykt, a emocje sięgały zenitu. Oto wyniki:

 

 • Miss Szkoły została Daria Sadłowska – ucz. kl. III b i otrzymała oprócz korony wspaniałą kreację ufundowaną przez p. Lilianę Zatorską.

 • Misterem Szkoły został Paweł Masiewicz – ucz. kl.III a i otrzymał nagrodę główną – elegancki garnitur ufundowany przez p. Przemysława Kędzierskiego.

 • Tytuł Miss Foto zdobyła Karolina Lipska z kl.III c, zaś Misterem Foto został Paweł Masiewicz- laureaci otrzymali w nagrodę profesjonalną sesją fotograficzną ufundowaną przez znakomitego fotografa p. Lucjana Mikulskiego.

 • Miss Publiczności została Lucyna Kardaś-ucz.kl. III b natomiast Misterem Publiczności okrzyknięto Pawła Masiewicza – laureaci otrzymali w nagrodę od p. Przemysława Kędzierskiego profesjonalne lekcje windsurfingu.

 • Dodatkowo chłopcy otrzymali także od p.Kędzierskiego eleganckie spodnie, koszule i krawaty, zaś dziewczęta- wyszukane hawajskie koszule. Laureatom gratulujemy.

 

Należy dodać, że pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali dość atrakcyjne nagrody pocieszenia, które można było ufundować dzięki hojności: p. Jadwigi Nowińskiej- Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, p. Agnieszki Samoraj Szroborz, Magdaleny Wawer- stomatologów szkolnych i Małgorzaty Sienkiewicz, Joanny i Rafała Jabłońskich-Rafink, Daniela Pasławskiego- apteka Remedium,Jana Osiki-Natalia, Justyny Radziwon i Pawła Wyszomirskiego-salon fryzjerski, Grzegorza Kamińskiego -Logos,Katarzynie Chodorowskiej, Agnieszce i Dariuszowi Świdrom-Generali, Małgorzacie Mazurowskiej i Grzegorzowi Sękowi, Dorocie Musze oraz Piotrowi Lutarewiczowi- Lutmaxx.

 

Poczęstunek dla młodzieży i gości ufundowali: p. Jan Nowak -Piekarnia Mistrza Jana, p. Mirosław Milewicz oraz pracownicy obsługi naszej szkoły-p. Jolanta Cilulko-Bulowska, Hanna Wołkowska, Halina Białucha,Grażyna Iwańczyk i Wojciech Sobczuk. Całość koordynowała także niezastąpiona p. Barbara Wójcik. Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali miano Przyjaciela Gimnazjum Gminnego w Karolewie, a my z całego serca w imieniu społeczności szkolnej Im dziękujemy.

 

Organizatorami "zamieszania", którzy kilka tygodni wspierali uczniów na próbach i w trakcie imprezy, byli: Janusz Mazurkiewicz, Anna Micuk, Marta Pupel, Dorota Syhłowyj, Bożena Kołodziej i Tamara Furka. Szczególne podziękowania składamy także Dyrektorowi gimnazjum-p. Jerzemu Pruszynskiemu- za wsparcie i pomoc w realizacji projektu.

Po rozdaniu nagród, sesji fotograficznej, gdy emocje nieco opadły, wszyscy uczestnicy imprezy udali się na zasłużony poczęstunek.

Pewna mądrość życiowa-jak to mądrość- mówi: "Jeśli chcemy w swoim życiu osiągnąć sukces, to potrzebujemy popracować nad sobą i siebie zmienić - swój sposób myślenia, postawę, nastawienie, nawyki i zachowanie"- myślę, że impreza nasza pokazała, iż udało się nam to na szóstkę.