W piątek 14 marca 2014 roku uczniowie i nauczyciele Gimnazjum Gminnego w Karolewie mieli okazję wyruszyć we wspólną podróż międzyplanetarną wraz z Małym Księciem i aktorkami ze Studia Artystycznego „Magik" z Białegostoku (Edytą Wojciuk i Urszulą Płocką).

 
     Ta podróż to opowieść o ludzkich słabościach i rozterkach, o poszukiwaniu przyjaźni, o dojrzewaniu do miłości, a zwłaszcza o odkrywaniu samego siebie. To podróż w głąb każdego z nas.

 

 
     Konstrukcja spektaklu opierała się na ukazaniu mieszkańców poszczególnych planetek, na które podczas swojej wędrówki dotarł Mały Książę. Ukazane scenki to krótkie, ale jakże wymowne etiudy aktorskie, odnoszące się ściśle do najważniejszych nauk płynących z tekstu tej mistrzowskiej opowiastki filozoficznej. Tym samym każdy miał szansę kolejny raz przypomnieć sobie, że „dorośli są naprawdę bardzo, bardzo dziwni", że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu", a „dobrze widzi się tylko sercem".
Barwne kostiumy i stosowna oprawa muzyczna wpleciona w poszczególne sekwencje widowiska wzbogacały całość i sprawiały wrażenie, że niewielkimi środkami udało się zbudować świetny klimat i stworzyć atmosferę wydarzenia kulturalnego.

 
     Mnie szczególnie ujęła postać Latarnika, który, jak nikt inny, miał dystans do siebie i wykonywanego zajęcia. Zdawał sobie sprawę, że świat się zmienił, że czas płynie szybciej, że jego praca traci sens, a jednocześnie nie opuścił posterunku i swoje zajęcie ciągle traktował bardzo poważnie. Nie wiem, czy robił dobrze, czy źle... Wiem natomiast, że starał się jak najlepiej „robić swoje".

 

     Myślę, że spektakl dał widzom szansę na przeżycie miłych wrażeń, na obcowanie z genialnym tekstem, na ciekawe przemyślenia i stworzył okazję zajrzenia w głąb siebie.