Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum Gminnego w Karolewie brali ostatnio udział w niesamowitym spektaklu. W dniu 26 marca w kinie „Gwiazda” mogli obejrzeć widowisko profilaktyczne pt: „Szukając siebie” przygotowane przez Kętrzyński Teatr „Czarno-biała strefa tańca”.
      W trakcie spektaklu uczniowie stanęli oko w oko z problemem, który dotyczy ich wszystkich – w mniejszym lub większym stopniu. Chodzi o uzależnienie od Internetu, ucieczkę od codziennych problemów, prawdziwych znajomości w pozornie bezpieczny i wygodny świat wirtualny. Na tle tego zjawiska młodzi ludzie usiłowali wyrwać z nałogu Adama, próbując go zainteresować tańcem z dwóch różnych kultur – z jednej strony były to pięknie dopracowane pod względem choreografii typu modern, trochę jazz, z drugiej zaś energetyczny breakdance, hip hop, czyli tańce rodem z ulicy. Obie grupy zaprezentowały niezwykłe umiejętności i prawdziwy kunszt taneczny. Łączyło ich jedno – walka o Adama. Tym razem wygrana!
 
 
     To było jedno z najbardziej udanych widowisk, w których uczestniczyli uczniowie z gimnazjum w Karolewie. Wielu z nich ma świadomość, że także potrafią stworzyć niezwykłe przedsięwzięcia. Szkoda, że brakuje sponsorów, którzy dofinansowaliby np. stroje, na które patrzono zazdrosnym okiem. Natomiast Wójtowi gminy Kętrzyn, p. Sławomirowi Jarosikowi należą się podziękowania za zapewnienie bezpiecznego transportu.