29 maja w oddziałach przedszkolnych w Biedaszkach odbyły się niezwykłe urodziny- swoje święto obchodziła Marchewka! W tym dniu wszystkie przedszkolaki wraz z paniami ubrane były w „marchewkowe” opaski. Solenizantkę przywitano tańcem do piosenki „Na marchewki urodziny" i odśpiewano sto lat. Przeprowadzone zajęcia miały na celu przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców. Dzieci dowiedziały się  jakie wartości odżywcze posiada marchewka. Wszystkie nasze działania w tym dniu związane były tematycznie z marchewką oraz innymi warzywami i owocami. Były zabawy ruchowe, zagadki i rozpoznawanie smaków. Każda grupa wykonała „Owocowe i warzywne” puzzle. Na zakończenie przyszedł czas na poczęstunek pełen witamin.

         „Mama i tata najpiękniejsze słowa świata” to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też i w tym roku „Misie” i „Smerfy” z Biedaszek przygotowały niespodziankę dla rodziców pod kierunkiem A. Kołakowskiej i B.Szulich. Z tej właśnie okazji 24 maja odbyła się uroczysta akademia. Udekorowany, szkolny korytarz stał się sceną, na której dzieci zaprezentowały program artystyczny. Swój występ rozpoczęły przywitaniem gości.

 

      Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy II Szkoły Podstawowej w Wilkowie wzięły udział w wycieczce do fabryki bombek „Doroszko” w Kętrzynie, która od wielu lat zajmuje się produkcją szklanych ozdób metodą tradycyjną.
W czasie warsztatów uczniowie poznali proces powstawania dekoracji choinkowych i wielkanocnych. Zobaczyli, w jaki sposób nadmuchuje się szkło, tworząc różnorodne kształty oraz zapoznali się z różnymi sposobami dekorowania wytworzonych ozdób. Każdy uczestnik otrzymał szklane jajko z odbitym na wzorniku zającem, które ozdobił wkładając do środka kolorowe piórka. Następnie dzieci miały okazję udekorować jajka własnoręcznie przy użyciu ozdobnych folii termokurczliwych i brokatu – efekty były wspaniałe.

      Pod takim hasłem dzieci z grupy „Krasnale”, „Misie” i „Smerfy” z SP w Kruszewcu, pod opieką pań Emilii Graczyk, Barbary Januszczak i Beaty Jaświn , przygotowały piękny program artystyczny. Chciały w ten sposób podziękować swoim rodzicom za miłość, opiekę i trud jaki wkładają w ich wychowanie. Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty odbyła się 24.05.2019r. Rodzice, jak co roku, przybyli bardzo licznie. Najpierw mieli okazję podziwiać swoje pociechy w części artystycznej. Dzieci zaprezentowały piękne i wesołe wiersze, piosenki i tańce.Występy bardzo się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki, a całusom i uściskom nie było końca. Potem Mamusie i Tatusiowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, była to chwila dzielenia się wrażeniami i zbierania pochwał. Tradycyjnie nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

      Jeżeli lubisz zwierzęta i chciałbyś spędzić z nimi trochę wolnego czasu na zabawie, to musisz koniecznie odwiedzić papugarnię w Wilkasach. Dzieci z grupy Krasnale miały już taką możliwość. Czekały tam na nich Arek, Gustaw, Pinki i wiele, wiele innych przyjacielskich papug gotowych w każdej chwili do zabawy. Na terenie papugarni Krasnale spotkały również kaczki, gęsi, kury oraz świnki morskie. Największą sympatią dzieci obdarzyły jednak króliki. Pomimo deszczowej pogody wszyscy byli zachwyceni wycieczką i zapewnili , że wrócą tam ponownie z rodzinami.