W czwartek 04.04.2019 r. dzieci z grup „Misie” i „Smerfy” ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu, pod opieką nauczycieli i rodziców, wyjechały na wycieczkę, do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze koło Giżycka. Głównym celem wyjazdu był udział w projekcie edukacyjnym pt. „Pogoń za Wielkanocnym Zającem”.


Oto jego program:


• KURNIK W BUDOWIE- zainspiruj się gotowymi budowlami, puść wodze fantazji i pomóż Kurczakom odbudować kurnik korzystając z materiałów w duchu Montessori,
• KURKA WODNA- śmigusowe, wodne wyzwania w zatoce Kicajskiej,
• KURCZAK NA DACHU- interaktywne figle na deskach teatru,
• KICADEŁKO- sprawdź sam, jak Kurczaki bawią się w krainie pełnej wielkanocnych niespodzianek,
• W TAJEMNICZYM OGRODZIE- czyli wykonaj zadania podczas gry w rozmiarze XXL,
• NORKA ZAJĄCA- odwiedziny w zakręconym, sensorycznym tunelu pełnym zagadkowych korytarzy,
• AWANTURA O JAJA- weź udział w teleturnieju łączącym zadania zręcznościowe i wiedzę o tradycjach wielkanocnych.

      W ramach obchodów DBI w Oddziałach Przedszkolnych w Biedaszkach zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne na temat zasad bezpiecznego korzystania z Sieci. Przeprowadzono konkurs plastyczno-techniczny pt: „Mój przyjaciel robot”, w którym dzieci wraz z rodzicami chętnie wzięli udział. Przeprowadzono szereg zabaw związanych z internetem korzystając z tablicy interaktywnej i stron internetowych Superkids.pl i Przedszkolankowo.pl. Z wielkim zapałem dzieci malowały kolorowanki związane z tematem.

 

       04 stycznia 2019 w SP Kruszewiec odbył się "I Festiwal Kolęd i Pastorałek". Organizatorami Festiwalu były Panie z oddziału przedszkolnego p. Emilia Graczyk i p. Joanna Maścianica. Spotkanie poprowadziła jak zawsze uśmiechnięta i z życzliwym słowem dla każdego p. Emilia. Każda z grup wystąpiła na szkolnej scenie z przygotowaną kolędą. Najmłodsza grupa z oddziału przedszkolnego "Biedronki" zaprezentowała utwór Arki Noego pt. "Zaprowadź mnie", "Krasnale" wybrały utwór pt. "Pójdźmy wszyscy do stajenki", zaś "Misie"- "Wigilia", a "Smerfy"- "Gdzie Ty mieszkasz Jezu". Szkolne grupy odśpiewały równie piękne utwory, klasa I "a" zaśpiewała "Bosy pastuszek", klasa I "b"- "Kolęda na niebie". Z klasy II "a" przybyli na naszą scenę Pastuszkowie i Aniołki z utworem "Przybieżeli do Betlejem pasterze", klasa II "b" wykonała tradycyjną kolędę "Lulajże Jezuniu".

      W Szkole Podstawowej w Wilkowie miała miejsce uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka, podczas której dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały występ artystyczny. Dzieci przedstawiły wiersze, piosenki, życzenia, a także choreografię taneczną z serduszkami, które następnie – wraz z wykonanymi wcześniej laurkami oraz drzewami genealogicznymi – wręczyły ukochanym babciom i dziadkom.
Po występie goście zaproszeni zostali na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

 

       Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem są bale karnawałowe.17 stycznia 2019 roku w przedszkolu odbył się bal karnawałowy prowadzony przez animatorów z Centrum Aktywnego Wypoczynku GWAREK MAZURY. Do wspólnej zabawy dzieci zaprosili mieszkańcy Stumilowego lasu pod hasłem „ Brykasz wyżej niż Tygrysek”. Przedszkolaki tańczyły w rytm znanych dziecięcych oraz popularnych utworów, brały udział w konkursach. Hitem balu były balonowe figurki dla każdego uczestnika. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, biedronki, piratów, policjantów i wiele innych ciekawych postaci. Przebierańcy świetnie bawili się rozwijając inwencję twórczą i integrując się w środowisku przedszkolnym.