25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. To nic, że ucho się naderwało i kolor wypłowiał. Czym starszy miś, tym więcej tajemnic posiada i bliższy jest dziecięcemu sercu.
Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony 25 listopada 2002 roku w setną rocznicę powstania maskotki. Z powstaniem pluszowego misia wiąże się legenda sięgająca 1902 roku. Właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie pozwolił zastrzelić małego misia. Sprawa została opisana w dzienniku „Washington Post” i powstała karykatura prezydenta broniącego niedźwiadka. Popularność misia z rysunku wykorzystał właściciel sklepu z zabawkami Morris Mitchom i wykonał pluszową zabawkę. Na cześć prezydenta nazwał pluszowego misia „Teddy’s Bear”. Pluszowa maskotka stała się ulubioną zabawką wielu pokoleń.


26 XI 2018r dzieci z grup „Biedronki”, „Krasnale” „Misie” i „Smerfy”, w Szkole Podstawowej w Kruszewcu, brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersz o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, “Jadą, jadą misie”, “Stary niedźwiedź mocno śpi”. Wychowawczynie, Joanna Maścianica, Emilia Graczyk, Barbara Januszczak i Beata Jaświn, przygotowały w tym dniu wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, prezentacje multimedialne, bajki, zgadywanki, piosenki, misiowe tańce. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć. Na koniec każde dziecko otrzymało Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Do obchodów tego miłego święta dołączyli się również uczniowie kl Ia, którzy przyszli do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.
Dzień Pluszowego Misia upłynął pod znakiem uśmiechu oraz dobrej zabawy.