Nasza szkoła realizuje program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Jego celem jest poznanie zasad pierwszej pomocy. Poprzez zajęcia praktyczne, dzieci nie tylko uczą się udzielania pierwszej pomocy, ale kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 
Dzisiaj (13 XII 2018) dzieci z grup „0” wzięły udział w takich zajęciach. Poznały tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania, aby komuś pomóc. Po części teoretycznej maluchy przystąpiły do „działania”. Ćwiczyły wzywanie pomocy i przedstawiały czynności wykonywane przez osoby udzielające pierwszej pomocy.

Wszystko mogły przećwiczyć na fantomach, które szkoła otrzymała w ramach programu od WOŚP. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały książeczki, które zawierają wszystkie informacje na temat udzielania pierwszej pomocy oraz „super” telefony – chociaż tekturowe, sprawiły dzieciom wiele radości. Podczas zajęć dzieci były bardzo skupione i starały się wykonywać wszystkie zadania jak najlepiej. Tak bardzo podobały im się zajęcia, że umówiliśmy się na kolejne spotkanie.