25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
W oddziałach przedszkolnych jak co roku Święto Pluszowego Misia było obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia.
Dzieci z każdej grupy zaprezentowały pluszaki, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, brały udział w konkurencjach i wykonały misia z miękkiej tkaniny. Następnie wszystkie dzieci bawiły się przy „misiowych” przebojach i obejrzały film pt: „Jak powstają Misie Szumisie”. Miłą niespodzianką były ciasteczka z miodem, które przygotowała Marcelinka z mamą dla wszystkich dzieci. Na koniec zabawy uczestnicy zabawy otrzymali „misiowe” medale i dyplomy.


Ten dzień świętowali również pierwszoklasiści, którzy w ramach projektu edukacyjnego „ Od kodowania do programowania” wykonali zadanie „Mały, wielki miś”. Rozmawiali o misiach pluszowych i tych żyjących w naturze. Następnie na kratownicach segregowali niedźwiadki według wielkości i kształtu. Wszyscy świetnie sobie poradzili z zadaniami.
Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.