11 grudnia 2017 r w Szkole Podstawowej w Biedaszkach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Szkoły i Patrona Janusza Korczaka, podczas którego gościliśmy panią Inspektor Oświaty Annę Abramowicz. Apel zainaugurowany został odśpiewaniem hymnu szkolnego oraz złożeniem kwiatów pod popiersiem patrona przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Ważnym momentem obchodów Dnia Patrona było wystąpienie pani dyrektor Jolanty Czarneckiej, która zaprezentowała sztandar szkoły i opowiedziała o znaczeniu symboli, które się na nim znajdują. Uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem p.B.Szulich zaprezentowali wiersze, piosenki i krótkie przedstawienie pt: „Rozmowa z dziadkiem”, mówiące o wybitnym człowieku, który zasługuje na szacunek i pamięć, który zawsze był pomocny innym i dla nich poświęcił swoje życie. Program artystyczny wzbogacony został o utwór „O Januszu Korczaku” zaśpiewany przez najmłodszych uczniów naszej szkoły – dzieci z grupy przedszkolnej i zerówki.

     Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Biedaszkach po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. W ramach „Szlachetnej Paczki” docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, w szczególności do rodzin wielodzietnych oraz do osób starszych i samotnych.
W tym roku Samorząd Uczniowski zbierał pieniądze na nową odzież dla starszej, samotnej pani z Kętrzyna. Nauczyciele, rodzice i uczniowie przynosili artykuły spożywcze, środki czystości dla rodziny wybranej przez szkolnego koordynatora p. Barbarę Szulich. Artykuły przyniesione przez uczniów oraz te zakupione przez nauczycieli zostały spakowane, opisane i przekazane 9 grudnia do punktu zbiorczego w Kętrzynie .

      To już tradycja. W grudniu po raz trzeci w naszej szkole odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe pod kierunkiem p. B.Szulich, p. Kseni Góźdź i p. Lucyny Gabryszak. Wzięli w nich udział uczniowie wraz z rodzicami. Każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów niezbędnych do wykonania ozdób świątecznych. Program warsztatów obejmował tworzenie anioła z siatki budowlanej i kuli styropianowej, wykonanie stroika przy użyciu wianuszka wiklinowego i wielu innych ozdób, które powstały dzięki kreatywności zebranych. Każdy uczestnik spotkania wrócił do domu z własnoręcznie wykonanym aniołem. Pozostałe ozdoby zostaną sprzedane na kiermaszu szkolnym, a dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup materiałów do wykonania drobnych upominków dla osób samotnych i starszych w naszej okolicy.

      6 grudnia 2017 roku przedszkole przy Szkole Podstawowej w Biedaszkach odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 

 

 

     W czwartek 30.11.2017r. przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych przy SP w Biedaszkach przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od św. Mikołaja” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się ze zwyczajami i tradycją andrzejkową.