Dnia 11 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas III. Wzięło w nim udział 8 uczniów z czterech szkół podstawowych Gminy Kętrzyn: Kruszewca, Nakomiad, Wilkowa i Biedaszek. Konkurs odbył się po raz trzeci.
Celem konkursu było wyrabianie czujności ortograficznej oraz doskonalenie umiejętności stosowania zasad ortograficznych. Konkurs przygotowała i prowadziła pani Ksenia Góźdź.
W związku z tym, że patronem roku 2019 jest Stanisław Moniuszko, treść dyktanda dotyczyła jego życia i twórczości. Zadanie było trudne, ale uczestnicy doskonale sobie poradzili. Po sprawdzeniu dyktanda, komisja wyłoniła trzech laureatów. Najmniej błędów popełnili: Filip Górecki uczeń klasy III z Biedaszek oraz uczniowie ze szkoły w Kruszewcu – Daniel Szarejko i Gabriel Soliwoda.

      W miesiącu czerwcu uczniowie Samorządu Uczniowskiego, PCK oraz harcerze ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach zorganizowali dwa kiermasze. Na pierwszym z nich sprzedawane były galaretki przygotowane przez uczniów, na drugim kiermaszu można było zakupić pyszne ciasta upieczone przez rodziców. Jak zwykle taka akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Smakołyki rozeszły się jak „świeże bułeczki”. Taki fakt cieszy, ponieważ dochód w całości został przekazany Stowarzyszeniu ERA, które prowadzi zbiórkę pieniężną na rzecz osób poszkodowanych w pożarze w Karolewie. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że nie są obojętni na krzywdę, która dzieje się drugiemu człowiekowi. Składamy również serdeczne podziękowania rodzicom zaangażowanym w organizację kiermaszu.

      W poniedziałek 03 czerwca maluchy z Oddziałów Przedszkolnych w Biedaszkach wraz z wychowawczyniami odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie. Podczas spotkania panie policjantki zwracały uwagę dzieci na zasady dotyczące bezpiecznych zachowań w domu, na podwórkach, placach zabaw oraz w okolicach zbiorników wodnych. Tłumaczyły także, w jaki sposób zachować się w kontakcie z osobą obcą, psem lub dzikimi zwierzętami. W trakcie spotkania przedszkolaki bliżej poznały pracę policjantów, obowiązki dyżurnego, a także system monitorowania miasta. Następnie funkcjonariuszki pokazały maluchom sprzęt, który wykorzystywany jest do codziennej służby.

      Dnia 29 maja uczniowie klasy I i III Szkoły Podstawowej w Biedaszkach odwiedzili strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Poznały elementy ubioru i wyposażenia, które można było nawet przymierzyć. Podczas ćwiczeń praktycznych uczniowie rozwijali strażackie węże i uczyli się operowania nimi. Ogromną atrakcją był przejazd wozem strażackim. Dziękujemy panom strażakom, prawdziwym pasjonatom, za bardzo ciekawie przeprowadzone zajęcia. Życzymy satysfakcji z pracy. Z przyjemnością jeszcze raz tu wrócimy.

     W dniu 23 maja 2019 roku 47- osobowa grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach i Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wyjechała na całodzienną wycieczkę do Malborka. Uczniowie wyruszyli ,, w wielki świat'' wcześnie rano, już o godzinie 6.00.
Po czterogodzinnej jeździe autobusem uczestnikom wycieczki ukazała się potężna bryła zamku. Zaraz na spotkanie wyszła pani przewodnik, która w bardzo przystępny sposób przybliżyła uczniom historię tego obiektu. Na początku XIII wieku polski książę Konrad Mazowiecki podpisał szereg umów z Zakonem Krzyżackim, co zaowocowało tym, że na ziemiach polskich i pruskich zaczęły wyrastać twierdze pełniące role jednocześnie budowli obronnych i klasztorów. Zamek w Malborku był największą ceglaną twierdzą w Europie, symbolem potęgi jednego z najbogatszych państw średniowiecza, jego stolicą i rezydencją wielkich mistrzów. 5 sierpnia 1460 roku wojska polskie odbiły Malbork z rąk krzyżackich. Młodzież szkolna mogła podziwiać wspaniałe sale zamkowe, pomieszczenia piwniczne oraz gospodarcze. Zadawano wiele pytań pani przewodnik, która w bardzo ciekawy sposób tłumaczyła wiele kwestii.