Dnia 22 lutego 2019 roku odbyło się kolejne już "Spotkanie z muzyką". Tym razem tematem przewodnim był walc, który jak się okazało niejedno ma oblicze. Duet Jonatan i Kacper powitali uczniów klas 0 – VIII utworem "Nad pięknym modrym Dunajem", autorstwa Johanna Straussa II, skomponowanym w 1867 roku. Muzycy zapoznali młodą publiczność z podziałem walca na: wiedeński, angielski, stylizowany i francuski. Jak się łatwo domyślić, pierwszy powstał w Wiedniu, czyli w Austrii, drugi zaś w Anglii. Walców jest jednak więcej – mamy też walc rosyjski oraz francuski. Kacper i Jonatan przepięknie zagrali na flecie z towarzyszeniem gitary walc rosyjski "Na stokach Mandżurii", który skomponował Ilia Szatrow. Mieliśmy okazję posłuchać walca, który jest melodią do filmów m.in. walc z filmu "Noce i dnie". Duet wykonał utwór na altówce i gitarze. Na zakończenie usłyszeliśmy walc Szostakowicza, utwór pełen energii i emocji. Dziękujemy za wspaniałą lekcję muzyki.

        1 marca 2019 r. uczniowie szkoły uczcili Żołnierzy Niezłomnych. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Apel przypomniał przemilczaną przez wiele lat historię dotyczącą polskiego powstania antykomunistycznego. Uczniowie opowiedzieli historię siedmiu żołnierzy, którzy po walce z okupantem niemieckim, nie złożyli broni, gdy pojawił się nowy okupant - radziecki, i dalej postanowili walczyć o wolną, niezależną Polskę.  Apel wzbogaciły piosenki patriotyczne, które żaspiewały uczennice kl VI. Przedstawienie, ze względu na ważność przesłania zostało pokazane ponownie 7 marca dla rodziców i mieszkańców Biedaszek, a także zaproszonych gości: pana Paweła Bobrowskiego - Wójta Gminy Kętrzyn, pani Anny Abramowicz - Inspektora Oświaty. Uroczystość spotkała się z życzliwym przyjęciem o czym świadczył gorący aplauz.

      Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
Jako młode pokolenie powinniśmy szczególnie dbać o jego kultywowanie, wyrażające się właśnie przez dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych. Dlatego z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs poprawnej polszczyzny. Uczniowie klas IV-VIII zmagali się z różnymi zawiłościami języka polskiego.

 

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Biedaszkach biorą udział w projekcie finansowanym przez Unię Europejską. W ramach zajęć prowadzone są jednostki lekcyjne dla uzdolnionych uczniów oraz tych, którym należy wyrównać braki. Uczniowie realizują między innymi treści matematyczno- fizyczne pod kierunkiem p. Romualdy Murawskiej. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu dla każdej grupy. Biorą w nich udział uczniowie z klasy VII i VIII. Ostatnio realizowano cykl lekcji "Maszyny proste''. Uczniowie przygotowali ciekawe notatki związane z tematem. Dowiedzieli się, że:
Maszyny proste znane były już w starożytności. O dźwigniach i kołowrotkach pisał grecki uczony Arystoteles w IV w. p.n.e. Wiadomo także, że znał je Archimedes. Przy zastosowaniu maszyn prostych samodzielnie spuścił na wodę największy z ówczesnych okrętów- trójmasztowiec "Syrakuzję''. Maszyny proste są to urządzenia, które pozwalają na użycie niewielkiej siły przy podnoszeniu, przesuwaniu ciężarów lub rozszczepianiu ciężarów. Należy pamiętać, że maszyny proste nie zmniejszają pracy, ułatwiają jedynie jej wykonanie.

     Dnia 14 lutego 2019 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką p.Kseni Góźdź zorganizowali walentynki. Kilka dni wcześniej uczniowie przygotowali specjalną czerwoną skrzynkę, do której można było wrzucać kartki walentynkowe z życzeniami dla swojego przyjaciela, przyjaciółki, sympatii, czy ulubionego nauczyciela. Następnie przemiłe „listonoszki” dostarczały nietypowe listy do poszczególnych adresatów. Ponadto każdy uczeń, który w tym dniu miał na sobie czerwone ubranie, otrzymał słodką niespodziankę.