W sobotni poranek 8 września grupa miłośników ruchu na świeżym powietrzu wyruszyła na trasę III Jesiennego Rajdu Rowerowego. Tegoroczny rajd przebiegał pod hasłem „Żyjemy w niepodległej Polsce”. Celem wycieczki było poznanie walorów najbliższej okolicy, popularyzowanie aktywnego spędzania czasu wolnego, integracja grupy oraz propagowanie postaw patriotycznych. Na miejsce zbiórki przy Szkole Podstawowej w Biedaszkach stawili się uczniowie szkoły, rodzice i nauczyciele. Grupa liczyła 11 osób. Przewodnikami wycieczki były nauczycielki: p. Barbara Szulich i p.Ksenia Góźdź. Po zapoznaniu uczestników z regulaminem rajdu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa wszyscy ruszyli w trasę: Biedaszki – Kotkowo – Starynia –Tołkiny – Pieckowo – Pudwągi – Biedaszki.

     Jak wiadomo, dzieci uczą się nie tylko w szkole, ale i poza jej murami. Dlatego wychowawcy klasy IV i V zorganizowali uczniom wycieczkę do nowo otwartego parku rozrywki przy u. Poznańskiej w Kętrzynie. Dnia 7 września 2018 roku czterdzieścioro dzieci pod opieką nauczycieli p. K. Góźdź, p. M. Bazyluka oraz p. P. Kacprzyckiego miało możliwość spędzić aktywnie czas na wspólnej zabawie i integracji. Podczas tego wyjazdu można było korzystać z licznych atrakcji parku: zjeżdżalni, huśtawek, tyrolek, torów wspinaczkowych itp. Ponadto dzieci jeździły na łyżworolkach, deskorolkach, a dodatkową atrakcją była zabawa dronem, którego zabrał ze sobą jeden z piątoklasistów.

      W piątek, 22 czerwca w Szkole Podstawowej w Biedaszkach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W uroczystości udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz
Wójt Gminy Kętrzyn. Pan Paweł Bobrowski podziękował uczniom, dyrekcji i nauczycielom
za pracę i naukę, jednocześnie życzył wszystkim zebranym wspaniałych wakacji. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe i dyplomy uczniom, którzy odnieśli największe sukcesy
w nauce. Rodzice najlepszych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Po części oficjalnej p. dyrektor Elżbieta Pskowska życzyła uczniom słonecznych, radosnych i pełnych wrażeń wakacji oraz niemniej radosnego powrotu do szkoły. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment: świadectwa, i…. WAKACJE !!!!

      W dniach 18.06.2018 – 21.06.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach organizowany był Kolorowy Tydzień Profilaktyki. Hasło tego przedsięwzięcia to: „Bezpiecznie w kolorowym świecie”. Główne cele akcji obejmowały:
- kształtowanie postaw prozdrowotnych dzieci,
- zmniejszenie ryzyka przedwczesnej inicjacji alkoholowej,
- kreowanie postaw proekologicznych,
- złagodzenie skutków działania stresu w szkole,
- wprowadzenie optymistycznych idei i wizji w nauczaniu i wychowaniu,
- "nauczanie bezinwazyjne" czyli nauczanie poprzez zabawę i sztukę,
- integracja uczniów, nauczycieli i środowiska lokalnego,
- kształtowanie utylitarnych i oczekiwanych postaw,
- akceptacja innych postaw,
- odkrywanie własnej tożsamości (osobowościowej, kulturowej, historycznej, ogólnoludzkiej)
- odkrywanie własnej świadomości,
- zapobieganie zjawiskom odrzucenia i wykluczenia uczniów.

      13 czerwca 2018 r. uczniowie klas II i III SP w Biedaszkach wyjechali do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” koło Giżycka. Dopisywała nie tylko pogoda, ale i świetne humory. Dzieci wzięły udział w zawodach sportowych na plaży. Uczyły się, jak radzić sobie w warunkach ekstremalnych pośród dzikiej natury. Wcielały się też w rolę komandosów sił specjalnych. Jednak najwięcej emocji przyniosła przygodowa gra terenowa, w której zespoły tworzyły bazę i broniły do niej dostępu. Był to wspaniały dzień pełen wrażeń.