19 maja 2018 r. czternastu uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach udało się do Karolewa, aby wziąć udział w VIII inscenizacji bitwy pod Wopławkami. Na polach wopławskich zebrało się mnóstwo ludzi z każdego zakątka Gminy Kętrzyn. Nie zabrakło przyjezdnych turystów.
Rola uczniów polegała na tym, że kreowali postaci łuczników wojsk krzyżackich. Zostali ubrani w stroje zespołu z krzyżem zakonu krzyżackiego oraz wyposażeni w broń – łuk ze strzałami. Zadaniem łuczników była walka z wojskami litewskimi. Na polu bitwy płonęły chaty wykonane z drewna i siana. Huk wystrzałów, walki rycerzy krzyżackich z wojami litewskimi sprawiały, że momentami czuli strach a nawet grozę. Po zakończonej bitwie, udali się na zasłużony posiłek. Cieszyli się, że mogą uczestniczyć w żywej lekcji historii.

      Dnia 12 maja 2018 roku dziesięcioosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach pod opieką pani Kseni Góźdź uczestniczyła w pieszym rajdzie do Gierłoży. Organizatorem był oddział PTTK w Kętrzynie. Wyruszyliśmy z Kętrzyna o godzinie 9.00. Naszym celem było dotarcie na plażę przy „Dworku Księżycowym”. Trasa, którą wybraliśmy, wiodła przez malownicze mazurskie pola, z dala od zgiełku samochodów. Blisko dwunastokilometrowy szlak pokonaliśmy w przeciągu dwóch godzin. Na miejscu czekało na nas rozpalone ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Po posiłku odbył się konkurs wiedzy historyczno – geograficzno – przyrodniczej. Możemy się pochwalić wspaniałymi osiągnięciami. Pierwsze miejsce zajął Dariusz Dobrzyński z klasy VI, a drugie Oliwia Soliwoda uczennica klasy IV.

      14 maja 2018 roku dzieci z grup przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach wraz z wychowawczyniami p. B. Szulich i p. A. Kołakowską wybrały się na wycieczkę do państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, aby poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, także samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać, wsiadać do nich oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki, buty, umundurowanie i polewać wodą trawnik prawdziwym wężem strażackim.

       Dnia 11.05.2018 r. w ramach Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbyło się spotkanie autorskie z Marleną Popławską-Marek. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy piątej ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach wraz z opiekunami. Autorka książek pt. "Wyprawa na maksa" i „Mandarynka Grażynka” barwnie i dowcipnie opowiadała
o dziejach ich powstawania. Inspiracją do napisania książek był pobyt na Majorce, gdzie pisarka pracowała jako nauczycielka języka polskiego. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchania fragmentu książki czytanego przez autorkę. Usłyszeli też wiele ciekawych wiadomości dotyczących wybranych krajów, dowiedzieli się o różnych grach, w które bawią się uczniowie w Hiszpanii. Na mapie geograficznej szukali miejsc, które odwiedził główny bohater książki. Zostały również zorganizowane konkursy wiedzy. Zwycięzcy otrzymali upominki, a główną nagrodą była książka z autografem autorki.

      Dnia 08 maja 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zdając sobie sprawę z tego, jak ważna jest znajomość historii własnego kraju, uczniowie klasy VII pod kierunkiem wychowawczyni Aleksandry Jurach oraz nauczyciela muzyki p. Lilli Duczek przedstawili zebranym szereg istotnych faktów dotyczących powstania tego doniosłego dla Polski dokumentu. Apel uświetniły wiersze i pieśni patriotyczne.
Po zakończeniu apelu nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego, który odbywał się pod hasłami „Polska-moja Ojczyzna” oraz „Polskie symbole narodowe".