24.05.2017 r. uczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Olsztynku i Planetarium w Olsztynie.
W Muzeum Bitwy pod Grunwaldem uczniowie brali udział w lekcji muzealnej „Spacerkiem po Grunwaldzie”. Przewodnik oprowadził grupę po Polach Grunwaldu i muzeum, przedstawiając szczegółowo przebieg Wielkiej Wojny 1409 – 1411 z jej kulminacyjnym momentem, jakim była bitwa pod Grunwaldem. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie znaczenie dla współczesnych miała grunwaldzka wiktoria i w jaki sposób kultywowano o niej pamięć i budowano jej etos. Opowiedział również o używanym w wiekach średnich uzbrojeniu oraz tajnikach współczesnego odtwórstwa historycznego.

     Dnia 26 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca. Uczniowie z klasy III „a” i III „b” pod opieką pań: B. Szulich i K. Góźdź, przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali społeczności szkolnej. Następnie w godzinach popołudniowych odbył się występ dla rodziców. Licznie przybyli goście mogli wysłuchać podziękowań i życzeń oraz wzruszających piosenek. Uczniowie klasy III „a” przypomnieli jak to „Dawno temu, gdzieś w oddali mama z tatą się poznali i spojrzeli sobie w oczy, tatuś mamę zauroczył”. Rodzice z łezką w oku wspominali początki małżeństwa oraz wspólną drogę przez życie. Dzieci z klasy III „b” zaprezentowały skecz o dniu codziennym przeciętnej rodziny, w którym w zabawny sposób przedstawiły, jak ważną rolę w domu odgrywa mama.

     Dnia 24 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas III. Wzięło w nim udział 12 uczniów z czterech szkół Gminy Kętrzyn: Kruszewca, Nakomiad, Wilkowa i Biedaszek. Celem konkursu było wyrabianie czujności ortograficznej oraz doskonalenie umiejętności stosowania zasad ortograficznych. Gościem, a jednocześnie jednym z jurorów była pani Anna Abramowicz Inspektor Oświaty w Gminie Ketrzyn.
Uczestnicy mieli za zadanie napisać dyktando z różnorodnymi trudnościami ortograficznymi. „Czytam również książki podróżnicze, w których na bohaterów czyhają przerażające, a niekiedy zabawne przygody...” - z takimi oto wyrazami zmagali się laureaci szkolnych eliminacji.

     21 kwietnia 2017r. w kętrzyńskim amfiteatrze odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej zorganizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Kętrzynie. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny- trzy ze szkół średnich i jedna ze szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej: Wiktoria Świerkowska, Sandra Ciborska, Dominika Lewkowicz i Katarzyna Sadlak. Dziewczęta musiały min. wykazać się znajomością zasad RKO, ocenić stan zdrowia i udzielić pomocy osobie poszkodowanej w wyniku upadku z drzewa, czyli zmierzyć się z sytuacją, która często dotyka dzieci. Po opanowaniu emocji profesjonalnie pomogły poszkodowanej koleżance i zasłużenie wywalczyły puchar ufundowany przez Wójta Gminy Kętrzyn- Pana Pawła Bobrowskiego.

     24 kwietnia br. uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej w Biedaszkach odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Kętrzynie. W czytelni dla dzieci i młodzieży, w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Malinka” (grupa Smerfy) odegrały spektakl na podstawie rumuńskiej bajki, pt. „Koza z dzwonkiem”. Mali artyści za piękne i barwne przedstawienie otrzymali gromkie brawa. Występ dzieci poprzedziło czytanie przez panią Marię Kaliszewicz ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Konik Mazurski” legendy o herbie Kętrzyna w języku mazurskim oraz ojczystym. Po spektaklu uczniowie mogli podziwiać wystawę własnoręcznie wykonanych przez dzieci książeczek wyeksponowaną w czytelni oraz zapoznać się z pomieszczeniem wypożyczalni.