05 października 2017r. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Biedaszkach pod opieką nauczycielek Aleksandry Jurach i Barbary Szulich w ramach akcji „Sprzątanie świata” pojechali do lasu w Siemkach na zaproszenie leśniczego pana Arkadiusza Petrusia. Pomimo niesprzyjającej pogody dzieci sprzątały wskazane przez pana leśniczego fragmenty lasu. Do akcji włączyli się również rodzice uczniów. Po zakończonej pracy odbyło się przygotowane przez pana A. Petrusia ognisko. W czasie pieczenia kiełbasek dzieci wysłuchały podleśniczego pana Jarosława Naumiuka, który opowiadał o specyfice zawodu leśnika i podał wiele cennych informacji na temat lasów w naszej okolicy.

     W piękny sobotni poranek 16 września br. grupa miłośników ruchu na świeżym powietrzu wyruszyła na trasę III Jesiennego Rajdu Rowerowego. Celem wycieczki było poznanie walorów najbliższej okolicy, popularyzowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja grupy. Na miejsce zbiórki przy Szkole Podstawowej w Biedaszkach stawili się uczniowie szkoły, rodzice i nauczyciele. Grupa liczyła 18 osób. Po zapoznaniu uczestników z regulaminem rajdu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa wszyscy ruszyli w trasę: Pudwągi - Św. Lipka- Klewno-Siemki - Pudwągi i Biedaszeki. Podczas rajdu uczestnicy wyprawy mieli okazję poznać zakątki dwóch gmin: Kętrzyn i Reszel. Po drodze mijali Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce,przydrożne kapliczki i podziwiali piękne krajobrazy.

      21 września 2017 r. do Szkoły Podstawowej w Biedaszkach przybyli z wizytą funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Kętrzynie. W spotkaniu brali udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki. Podczas spotkania dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Pod czujnym okiem prowadzących, opowiadały o właściwych zachowaniach pieszych, rowerzystów, pasażerów aut osobowych i autobusów, przestrzegały przed nieprzemyślaną zabawą na ulicach i podczas jazdy środkami lokomocji. Dowiedziały się również, jak zareagować i kogo powiadomić w przypadku kontaktu z osobą obcą, która zaczepi je w drodze do lub ze szkoły. Przypomniały sobie także numery alarmowe służb ratowniczych.

     24.05.2017 r. uczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Olsztynku i Planetarium w Olsztynie.
W Muzeum Bitwy pod Grunwaldem uczniowie brali udział w lekcji muzealnej „Spacerkiem po Grunwaldzie”. Przewodnik oprowadził grupę po Polach Grunwaldu i muzeum, przedstawiając szczegółowo przebieg Wielkiej Wojny 1409 – 1411 z jej kulminacyjnym momentem, jakim była bitwa pod Grunwaldem. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie znaczenie dla współczesnych miała grunwaldzka wiktoria i w jaki sposób kultywowano o niej pamięć i budowano jej etos. Opowiedział również o używanym w wiekach średnich uzbrojeniu oraz tajnikach współczesnego odtwórstwa historycznego.

     Dnia 26 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca. Uczniowie z klasy III „a” i III „b” pod opieką pań: B. Szulich i K. Góźdź, przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali społeczności szkolnej. Następnie w godzinach popołudniowych odbył się występ dla rodziców. Licznie przybyli goście mogli wysłuchać podziękowań i życzeń oraz wzruszających piosenek. Uczniowie klasy III „a” przypomnieli jak to „Dawno temu, gdzieś w oddali mama z tatą się poznali i spojrzeli sobie w oczy, tatuś mamę zauroczył”. Rodzice z łezką w oku wspominali początki małżeństwa oraz wspólną drogę przez życie. Dzieci z klasy III „b” zaprezentowały skecz o dniu codziennym przeciętnej rodziny, w którym w zabawny sposób przedstawiły, jak ważną rolę w domu odgrywa mama.