W piątek, 22 czerwca w Szkole Podstawowej w Biedaszkach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W uroczystości udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz
Wójt Gminy Kętrzyn. Pan Paweł Bobrowski podziękował uczniom, dyrekcji i nauczycielom
za pracę i naukę, jednocześnie życzył wszystkim zebranym wspaniałych wakacji. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe i dyplomy uczniom, którzy odnieśli największe sukcesy
w nauce. Rodzice najlepszych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Po części oficjalnej p. dyrektor Elżbieta Pskowska życzyła uczniom słonecznych, radosnych i pełnych wrażeń wakacji oraz niemniej radosnego powrotu do szkoły. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment: świadectwa, i…. WAKACJE !!!!

      W dniach 18.06.2018 – 21.06.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach organizowany był Kolorowy Tydzień Profilaktyki. Hasło tego przedsięwzięcia to: „Bezpiecznie w kolorowym świecie”. Główne cele akcji obejmowały:
- kształtowanie postaw prozdrowotnych dzieci,
- zmniejszenie ryzyka przedwczesnej inicjacji alkoholowej,
- kreowanie postaw proekologicznych,
- złagodzenie skutków działania stresu w szkole,
- wprowadzenie optymistycznych idei i wizji w nauczaniu i wychowaniu,
- "nauczanie bezinwazyjne" czyli nauczanie poprzez zabawę i sztukę,
- integracja uczniów, nauczycieli i środowiska lokalnego,
- kształtowanie utylitarnych i oczekiwanych postaw,
- akceptacja innych postaw,
- odkrywanie własnej tożsamości (osobowościowej, kulturowej, historycznej, ogólnoludzkiej)
- odkrywanie własnej świadomości,
- zapobieganie zjawiskom odrzucenia i wykluczenia uczniów.

      13 czerwca 2018 r. uczniowie klas II i III SP w Biedaszkach wyjechali do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” koło Giżycka. Dopisywała nie tylko pogoda, ale i świetne humory. Dzieci wzięły udział w zawodach sportowych na plaży. Uczyły się, jak radzić sobie w warunkach ekstremalnych pośród dzikiej natury. Wcielały się też w rolę komandosów sił specjalnych. Jednak najwięcej emocji przyniosła przygodowa gra terenowa, w której zespoły tworzyły bazę i broniły do niej dostępu. Był to wspaniały dzień pełen wrażeń.

 

      Dzień Mamy to jeden z najbardziej wzruszających dni w roku.
Uczniowie klas III i II oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Biedaszkach pod opieką nauczycielek przygotowały uroczyste przedstawienie. W pięknych wierszach, piosenkach i humorystycznych scenkach dzieci wyraziły swoją miłość i wdzięczność kochanym Rodzicom. Wręczyły też samodzielnie wykonane upominki. Spotkania zakończyły się wspólnie spędzonym czasem przy herbatce i słodkościach.

 

 

      29.05.2018 r. odwiedził nas P. Andrzej Klimowicz - wieloletni trener zespołów piłki nożnej, właściciel szkółki piłkarskiej „Soccer”. Pan Klimowicz przeprowadził interesujące zajęcia z Rugby Tag z uczniami klasy IV oraz VII.
Rugby Tag to odmiana gry w Rugby przygotowana specjalnie dla dzieci i młodzieży, która bazuje na podstawowych zasadach Rugby. Nie występuje tu element „szarży”. Zamiast tego każdy z zawodników posiada tagi - dwie szarfy przymocowane na wysokości bioder po lewej stronie ciała. Gra ta jest bezkontaktową formą Rugby, ponieważ jedynym kontaktem w tej grze jest zrywanie przeciwnikowi tagów.