27 października uczniowie klasy VII ze SP w Biedaszkach uczestniczyli w warsztatach malowania światłem, które poprowadziła pani Justyna Drozd z Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno-Filmowego FOTO MX. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie. Imponujące efekty na zdjęciu uzyskuje się stosując technikę malowania światłem (ang. Light painting, Light drawing) polegającą na wykorzystywaniu długiego czasu naświetlania w aparacie oraz użyciu sztucznego światła do naświetlenia zdjęcia. Trochę wyobraźni i znajomość ustawień aparatu mogą stworzyć niesamowite abstrakcyjne obrazy. To również znakomita zabawa oraz możliwość sfotografowania czegoś w zupełnie inny sposób niż zazwyczaj.


Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowaniach do zrobienia idealnego zdjęcia, sami tworzyli niezwykłe obrazy wprowadzając w życie własne pomysły. Jak mówi prowadząca warsztaty: „Zajęcia miały na celu pobudzenie wyobraźni uczestników oraz skłonienie do aktywnej współpracy w grupie. Malowanie światłem to jedna z wielu technik fotografii. Jest przyjemna, lecz zarazem trudna i wymagająca.”
Po warsztatach udaliśmy się do MBP w Loży na wernisaż wystawy pt.: „ABSTRAKCJA”, gdzie podziwialiśmy niezwykłe prace członków FOTO MX. Kolorowe kształty i wzory, ale również zaskakująca technika, przykuwały uwagę uczniów.


Dziękujemy pani Bożenie Musielak za zaproszenie do MBP na wspaniałe warsztaty, pani Justynie Drozd za podzielenie się swoją pasją i umożliwienie współtworzenia pięknych fotografii
a panu Wójtowi za udostępnienie autobusu.