W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który przebiegał pod hasłem: „Książka nas łączy”. Celem corocznej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie święta bibliotek, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Nasza biblioteka jak co roku włączyła się do tej akcji.

      Przygotowaliśmy wiele imprez, m. in.: zabawy matematyczne na podstawie bajek matematycznych Grzegorza Kasdepke, Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia w przedszkolu, zajęcia biblioteczne w MBP w Kętrzynie, udział w przedstawieniu z okazji Dnia Papieża Jana Pawła II w MBP, warsztaty fotograficzne w MBP, „Urodziny biblioteki”, kiermasz deserów, loteria literacka na długich przerwach, konkurs plastyczny „Zakładka do książki” oraz III Wielkie Szkolne Czytanie. Przez cały październik odbywał się Kiermasz Taniej Książki, na którym można było kupić powieści, bajki, komiksy, kolorowanki i inne książki.


Dziękujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom MBP za udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych; za współpracę, wsparcie i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.