30 kwietnia uczniowie klasy I i III uczestniczyli w zajęciach biblioterapeutycznych przygotowanych przez panią Sylwię Wąsowicz z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie pod tytułem "Jak pokonać złość?". Najważniejszym celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że złość dotyka każdego człowieka tak samo, jak smutek, ból, strach czy radość. Pani Sylwia opowiedziała dzieciom o tym, czym ów gniew jest, skąd się bierze i jak można go opanować...

 


a także co zrobić, jeżeli się to już nie udało. Dzieci poznały wiele pożytecznych metod wyładowywania złości, które nie wyrządzają szkody innym i zrozumiały, że odczuwanie wściekłości samo w sobie nie jest niczym złym i że odczuwa ją każdy. Ważne jest to, aby umieć radzić sobie ze złością i kontrolować ją tak, aby nikogo nie skrzywdzić.


Na zakończenie zajęć młodzi uczestnicy spotkania samodzielnie rysowali, jak wygląda ich złość i radość. Po skończonej pracy przyglądali się narysowanym twarzom i określali, czy są one ładne, czy brzydkie i dlaczego.