13 września 2019 r. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, by przypomnieć uczniom z oddziałów przedszkolnych i klas I-V podstawowe zasady bezpieczeństwa, których na co dzień wszyscy powinniśmy przestrzegać. W trakcie spotkania poruszane były bliskie dzieciom tematy dotyczące:
1. Szeroko pojmowanego bezpieczeństwa w domu i szkole (kontakty z nieznajomymi, przestrzeganie obowiązujących zasad, ostrożnie z prądem i lekami, numery alarmowe
i sposób powiadamiania służb o zagrożeniu)
2. Bezpieczeństwa na drodze (poruszanie się o zmroku, jazda na rowerze),
3. Bezpiecznego podróżowania środkami lokomocji (autem i autobusem szkolnym).


Goście przybliżyli również uczestnikom zajęć specyfikę zawodu policjanta. Przedstawili ścieżkę edukacyjną, możliwości zatrudnienia w naszym regionie, podkreślili niezbędne predyspozycje osobowościowe, by móc się ubiegać o pracę w służbach mundurowych. Bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i niezwykle interesujące zajęcia, z których każdy może wynieść coś dla siebie.