Dnia 29 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Biedaszkach odbyło się Wielkie Szkolne Czytanie w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nasze zaproszenie przyjęli: Przewodnicząca Rady Gminy Kętrzyn pani Teresa Juchniewicz oraz ks. Karol Misiewicz, autor dwóch książek o "Przygodach Pana Ślimaka”.
Ksiądz Karol Misiewicz na co dzień jest kapłanem w Kościele Parafialnym Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu. Z zawodu jest kucharzem, a z zamiłowania poetą
i pisarzem.
Podczas spotkania autor opowiedział zgromadzonym o swoich książkach, przeczytał, wspólnie z p. Teresą Juchniewicz, kilka fragmentów „Przygód Pana Ślimaka”. Literat wprowadził naszych uczniów w niezwykły świat wyobraźni. Opowiadał, kim jest pisarz, przedstawił postacie ze swojej bajki pt. „Przygody pana ślimaka”, a także przeprowadził konkurs, podczas którego dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu.

Każda osoba, która jako pierwsza poprawnie odpowiedziała na pytanie, otrzymała w prezencie wymodelowany balonik lub pierwszą część "Przygód Pana Ślimaka". Uwieńczeniem spotkania była indywidualna twórcza praca plastyczna przedstawiająca głównego bohatera książki – Pana Ślimaka. Na zakończenie imprezy czytelniczej była możliwość zakupienia obu książek autora i zdobycia jego autografu. 
Spotkanie dzieci z zaproszonymi gośćmi przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Naturalna spontaniczność i kontakt  z uczniami sprawiały, że wszyscy świetnie się bawili.