21 czerwca 2018 r. - w samo południe - w sali gimnastycznej budynku gimnazjum w Karolewie odbyło się wielkie otwarcie 5. już edycji wyborów Miss i Mistera Szkoły Podstawowej
w Kruszewcu. Prowadzącymi imprezę byli od lat niezastąpieni - p. Dorota Syhłowyj i p. Janusz Mazurkiewicz.
Do konkursu przystąpiło tradycyjnie 7 par uczniów, zarówno z klasy VII , jak i klas gimnazjalnych:

 

 

     22 czerwca – to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu. Już od kilku dni temperatura wskazywała, że rozpoczęło się lato i pora opuścić szkolne mury. Tego dnia w powietrzu wyczuwało się radość wymieszaną ze smutkiem związanym z faktem zakończenia roku szkolnego. Niektóre dzieci miały łzy w oczach, przytulały się do swoich nauczycieli. W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie, rodzice, opiekunowie, zaproszeni goście, a wśród nich Sekretarz Gminy Kętrzyn p. Wioletta Dobrzańska, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się na boisku szkolnym w Kruszewcu, aby zakończyć rok szkolny 2017/2018. Jak zwykle na początku, w tak podniosłych momentach, tak i tym razem, rozbrzmiał „ Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie zaczęło się podsumowanie całego roku, bo koniec roku to jednak nie tylko wzruszenie, ale przede wszystkim nagroda za całoroczny wysiłek. Najlepsi uczniowie za swoje wyniki w nauce odebrali nagrody książkowe z rąk dyrektora p. Jerzego Pruszyńskiego oraz wychowawców.

       W czwartkowe południe 21 czerwca 2018 roku w sali gimnastycznej Gimnazjum Gminnego w Karolewie rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas trzecich gimnazjum. W tych ważnych i wzruszających chwilach trzecioklasistom towarzyszyli nauczyciele i wychowawcy, Dyrekcja szkoły i Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn, pracownicy szkoły, uczniowie klas młodszych oraz niezbyt licznie zgromadzeni rodzice. Tym goręcej dziękujemy za przybycie Państwu Barbarze i Karolowi Rodakom oraz Panu Jackowi Babińskiemu.
Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu i wysłuchanie „Ślubowania absolwenta”. Uczniowie ze wzruszeniem wspominali trzy wspólnie spędzone lata, wracali myślami i słowami do chwil szczęścia, smutku, sukcesów i porażek. Definiowali, co dla nich ważne, czego nauczyli się o życiu i świecie i z jakim bagażem doświadczeń wyruszą w dalszą drogę. Swoje przemyślenia wyrażali wprost lub posługiwali się słowami poetów. Gałczyński, Tuwim, Szymborska, Stachura to wyraziciele przemyśleń karolewskich gimnazjalistów. Spotkanie nie mogło odbyć się bez akcentów muzycznych. Tu towarzyszyły zgromadzonym nuty nostalgiczne, kryjące się za piosenkami „Ostatni raz”, „Ostatni raz z moją klasą” i „Piosenka absolwenta” w wykonaniu Klaudii i Miłosza Nie zabrakło łez wzruszenia i chwili zadumy.

      Wielkimi krokami zbliża się zakończenie nauki w gimnazjum. To ważne wydarzenie postanowili uczcić uczniowie klasy III B Gimnazjum Gminnego w Karolewie wraz z wychowawczynią i licznie towarzyszącymi im rodzicami. Jako miejsce święta i radości wybrano „Księżycowy Dworek” ( ze wspaniałą i urozmaiconą bazą rozrywkową, terenem parkowym, salą do gry w bilard i gry w kręgle) oraz plażę i urokliwy plac biwakowy znajdujący się we władaniu kętrzyńskich „Morsów”. „Dobrą datą” spotkania stało się piątkowe popołudnie 15 czerwca 2018 roku. Tańce, hulanki, ognisko, grill, pyszne jedzenie i cudowna atmosfera dopełniły udaną zabawę.

       W tym roku już po raz dziewiąty odbył się w murach naszej szkoły Festiwal Piosenki Angielskiej. Celem konkursu jest propagowanie nauki języka angielskiego poprzez formę piosenki oraz promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży. Uczniowie chętnie przystąpili do konkursu. Z roku na rok widać, że śpiewanie dostarcza im coraz więcej radości. Jury konkursowe oceniało dobór i stopień trudności repertuaru, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne.


A oto nagrodzeni i tytuły utworów, które zaprezentowali: