Taniec rozwija wszechstronnie osobowość. Umożliwia prawidłowy rozwój psychiczny, fizyczny, moralny, emocjonalny, społeczny oraz intelektualny dziecka. Z tego też powodu w SP w Kruszewcu dzieci z przedszkola i uczniowie klas I- III mają możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych breakdance . Zajęcia są prowadzone w 2 grupach: młodsze i starsze dzieci, a instruktorem i prowadzącym jest sam Piotr Frąckiewicz – dyplomowany instruktor tańca z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Na co dzień pracujący w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Swoje doświadczenie taneczne zdobywał wraz z pierwszą grupą breakdance w Kętrzynie o nazwie „Młode Wilki”, promuje taniec jak i również całą hiphopową kulturę w Polsce i na świecie.

      Drugiego września, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu spotkali się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 r. Wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału wrócili do murów naszej  szkoły. Zabrzmiał pierwszy dzwonek i w pozycji na baczność odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie pan dyrektor Jerzy Pruszyński, bardzo serdecznie powitał wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Życzył wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym. Ze szczególną życzliwością  zwrócił się do uczniów rozpoczynających naukę, winszował im, aby jak najszybciej poczuli się w szkole jak w domu. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas, by spotkać się ze swoimi wychowawcami i uzyskać m.in. plany lekcji na następny dzień. No cóż – żegnajcie wakacje a witaj nowy roku szkolny! Mamy przed sobą 10 miesięcy pracy, nauki, ale także zabawy. Powodzenia!

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu przeżyli niesamowitą wycieczkę . Wspólnie z opiekunami wybrali się na południe naszego kraju, aby zwiedzić Kraków, Tyniec, Kopalnię Soli w Bochni, Zakopane, Oświęcim i Częstochowę.
Już pierwszego dnia pojechali do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Tam przewodnik oprowadzał ich po klasztorze, opowiadając legendy i jego historię. Mieli także możliwość pisania gęsim piórem wcielając się w rolę skryby, który w okresie średniowiecza przepisywał księgi. Nie było to takie proste, jakby się wydawało.
Kolejną atrakcją było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni. Została ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Szybki zjazd windą w dół i podróż rozpoczęta. Przechadzając się po chodnikach kopalni, uczniowie słuchali opowieści o jej początkach. Cofnęli się w czasie i mogli wizualnie zobaczyć pracę ludzi wydobywających sól oraz koni, które z mozołem ciągnęły wózki z bałwanami soli. Ogromne wrażenie wywarł przejazd kolejką po wąskich torach kopalni.

      W środę 19 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej w Kruszewcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Na uroczystość przybyli licznie rodzice, Rada rodziców oraz główny przedstawiciel władz samorządowych, czyli sam Wójt p. Paweł Bobrowski. Po odśpiewaniu hymnu, powitał wszystkich dyrektor Szkoły p. Jerzy Pruszyński. Głos zabrał także p. Wójt, który odwołał się do swoich wspomnień z lat szkolnych, miłymi słowami wypowiadał się o swojej podstawówce, czyli o SP w Kruszewcu. Podziękował nauczycielom i pracownikom Szkoły za pracę dydaktyczno- wychowawczą, serce i zaangażowanie, uczniom życzył bezpiecznych wakacji.

      Uczniowie III klasy SP w Kruszewcu odbyli jedne z ostatnich lekcji w tym roku szkolnym w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Tym razem były to zajęcia trochę oderwane od Ziemi, bo o kosmosie. Obejrzeli seans „ Kosmiczny ekspres” , zaznajomili się z funkcjonowaniem teleskopu. Wrażenie wywołała kopuła Planetarium, której średnica mierzy 15 m. Niesamowite doznania sprawiła ciemność, która zapadła podczas oglądania nieba nad Olsztynem i seansu. Wizualny przekaz i prowadzone pod sztucznym sklepieniem zajęcia pokazały nowe formy nauczania. Uczniowie zaznajomili się z podstawami wiedzy astronomicznej, która jest elementem szkolnego programu. W Obserwatorium przywitał wycieczkowiczów przewodnik, który w ciekawy sposób przedstawił wnętrze i przedmioty tam się znajdujące.