Dzień Nauczyciela, to dzień upamiętniający rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy ostatniego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. W tym wyjątkowym dniu w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbyła się uroczysta akademia. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy piątej pod kierunkiem p. Anny Pawluczuk i Ewy Dziemieli. Przedstawiona historia młodej dziewczyny, która marzyła o nauce w Akademii Krakowskiej ukazała, że do zrealizowania marzeń potrzebna jest sumienność, wytrwałość i poświecenie.

      Kiedy jesień w pełnej krasie mieni się różnokolorowymi barwami, w kalendarzu pojawia się data 14 października. I chociaż nie jest to czerwona karta w kalendarzu, to ten dzień obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany przez dzieci Dniem Nauczyciela. Ale szkoła to nie tylko nauczyciele, ale wszyscy jej pracownicy, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom było w niej dobrze i bezpiecznie.

      10 X uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszewcu spotkali się z artystą- rzeźbiarzem w Art Gallery – Pracowni Autorskiej p. Jolanty i Jerzego Stankiewiczów w Kruszewcu. Pan Jerzy opowiedział o początkach, technice, pasji swojej pracy. Państwo Stankiewiczowie stworzyli kolekcję pod nazwą „ Magiczna Biżuteria Warmii i Mazur”, którą drugacy mieli przyjemność obejrzeć. Skąd pomysł kolekcji?- spytał Hubert K. Zainspirowaliśmy się ozdobami wytwarzanymi przez pradawne plemiona zamieszkujące nasze tereny m.in. Bartów, Galindów, Jaćwięgów- odpowiedział p. Jerzy. Wzory biżuterii posiadają nazwy własne w języku polskim i staropruskim- dodał. Pierwszy wzór z kolekcji to „Moc Bogini”, a w języku staropruskim „ WARE GENA” ( stąd też wywodzi się nazwa kolekcji biżuterii). Biżuteria ta została wyróżniona w 2008roku w konkursie „ Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur”.

     W sobotę 7.10.2017r. na lotnisku w Wilamowie odbyła się uroczystość poświęcona pamięci Wielkim Polakom, Kardynałowi Tysiąclecia Stefanowi Wyszyńskiemu i Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Tradycyjnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu z udziałem p. Anny Pawluczuk i p. Marty Pupel złożyli kwiaty pod obeliskiem, a następnie uczestniczyli we mszy świętej pod przewodnictwem arcybiskupa Edmunda Piszcza. Historia o dwóch Polakach wciąż żywa przypominająca nam wszystkim o ich czynach, zasługach nie tylko dla kraju, ale przede wszystkim dla całego narodu. Bo przecież pamiętamy słowa Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!… Tej Ziemi!”, słowa, które dawały nadzieję Polakom. Dziś nadal są aktualne, bo przecież powinniśmy się zmieniać i stawać się lepszym bardziej otwartym i wrażliwym narodem.

     Uczniowie klasy II SP w Kruszewcu rozpoczęli realizację spotkań z cyklu” Poznajemy zawody rodziców”. Pierwsze spotkanie odbyło się 26 września z policjantem, a zaproszonym gościem był tata Huberta- aspirant p. Wiesław Jurkiewicz z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Kętrzynie. Jak wszyscy wiedzą zawód policjanta jest bardzo ważny w naszym życiu. Gdyby nie policja panowałby chaos i zło. To oni dbają o nasze bezpieczeństwo i nasze dobro. „To oni łapią bandziorów i oszustów, więc uważam, że służba policjanta jest dumnym zawodem”- powiedział Hubert. Pan Wiesław bardzo ciekawie nie tylko opowiedział uczniom o swojej pracy, ale pozwolił dokładnie obejrzeć, dotknąć narzędzia swojej pracy.