O godzinie 8.30, Pani Dyrektor mgr Olga Halina Wanago oficjalnie rozpoczęła apel witając serdecznie przybyłych rodziców, Pana Wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego oraz grono pedagogiczne. Na początku został odśpiewany hymn narodowy, który nadał bardzo wymowny charakter tej uroczystości.
W dalszej części odbyło się uroczyste wręczanie nagród książkowych za bardzo dobre wyniki w nauce. Każde dziecko zostało proszone na środek sali przez Panią Dyrektor, a następnie nagrodzone gromkimi brawami przez rodziców i nauczycieli. Gratulacje prymusom składał Pan Wójt Gminy Kętrzyn, Paweł Bobrowski.

     13 czerwca uczniowie klasy I i III wybrali się do Węgorzewa do Muzeum Kultury Ludowej. Najpierw udali się do Pracowni ceramicznej. Tam zapoznali się z techniką wytwarzania przedmiotów codziennego użytku z gliny, a następnie próbowali sami coś ulepić. Powstały piękne dzbanuszki, miseczki, a nawet skarbonki. Po pracy udali się do Parku Etnograficznego, który znajduje się nieopodal pracowni nad rzeką Węgorapą. Zaznajomili się tam ze zwyczajami, tradycjami i warunkami życia dawnych ludzi. Obejrzeli budowle wiejskie i małomiasteczkowe: drewniane chaty, remizę strażacką, kuźnię. Byli w skansenowskich pomieszczeniach, gdzie w niektórych działają obecnie pracownie: tkacka, plastyki obrzędowej i kwiatów artystycznych. Ujrzeli na żywo powstawanie m.in. szmacianych chodniczków, kwiatów.

     W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 dzieci z oddziału przedszkolnego - „Smerfy” i „Misie” wzięły udział w IX edycji ekologicznego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to program edukacyjny skierowany do przedszkoli. Jego celem jest ukazanie dzieciom piękna przyrody oraz nauczenie ich, jak ją szanować i chronić. Bohaterem programu był Kubuś, który prowadził dzieci poprzez kolejne zagadnienia programu. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób mogą przyczynić się do ochrony środowiska, co należy jeść, by być silnym i zdrowym. Dzieci poznawały rośliny i zwierzęta, uczyły się szacunku i ekologicznych zachowań.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu przystąpili do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym dniu w każdej klasie czytane były fragmenty dowolnych książek. Do akcji aktywnie włączył się Samorząd Uczniowski, którego przedstawicielki kontynuowały akcję jeszcze w następnych dniach. Dzieci bardzo chętnie słuchały bajek ze złotej kolekcji Disneya, wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dodatkowo w tym dniu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Świniopas” na podstawie baśni H. Ch. Andersena, przygotowane przez koło teatralne działające w świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. Anny Pawluczuk.

    „Witajcie w naszej bajce...”- inscenizacja wierszy Brzechwy i Tuwima przygotowana przez nauczycielkę Barbarę Januszczak i dzieci z grupy „Misie” oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kruszewcu.
Pomysł na program Brzechwa, Tuwim dzieciom zrodził się podczas zajęć o tematyce czytelniczej. Dzieci z ogromnym skupieniem słuchały wierszy. Okazało się, że szybko je zapamiętywały i dopominały się czytania nowych. Widząc tak wielkie zainteresowanie i zaciekawienie tematem uznałam, że warto podjąć przedsięwzięcie, bazując na wierszach- najbardziej znanych i lubianych wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.