Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i zabaw tradycja. Jest atrakcją bardzo lubianą zarówno przez dorosłych, ale także i przez dzieci, dostarcza wszystkim wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 14 stycznia 2020 roku. Na pięknie udekorowanej auli szkolnej pojawiły się kolorowe sylwetki osób z klas I-III. Dzieci i wychowawcy przebrani byli za bohaterów znanych bajek i nie tylko, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, klowny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

      7 stycznia 2020 dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III obejrzały spektakl „Nie klikaj, tylko czytaj” w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego „Arena” z Białegostoku. Główna bohaterka uwielbiała spędzać wolny czas przed tabletem i objadać się słodyczami. Stroniła natomiast od wszelkich zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Nie chciała czytać książek. Jednak przebywając w lodowej krainie uświadomiła sobie jak bardzo zły tryb życia prowadziła i postanowiła to zmienić. Myśl przewodnia przedstawienia to uświadomienie małym odbiorcom , że książka ma większe wartości niż tablet. Przenosi czytelnika w świat magii i wyobraźni, a komputer, a szczególnie gry- zabierają tylko czas. Dzieci były aktywnymi uczestnikami widowiska i bardzo dobrze bawiły się oglądając ciekawą historię głównej postaci. Miejmy nadzieję, że zapamiętają motto utworu: „Nie klikaj, tylko czytaj” i się do niego dostosują.

      W Szkole Podstawowej w Kruszewcu 18 grudnia odbył się II Festiwal Kolęd i Pastorałek. Jak poprzedniego roku Przedszkolaki oraz Uczniowie z każdej klasy mieli okazję zaprezentować się na scenie z wybraną kolędą czy pastorałką. Na początku spotkania wszystkich uczestników przywitał Pan Dyrektor Jerzy Pruszyński oraz organizatorki Pani Emilia Graczyk oraz Pani Joanna Maścianica. Festiwal rozpoczęła najmłodsza grupa „Biedronki” z kolędą „Przybieżeli do Betlejem”, następnie wystąpiły „Krasnale” w utworze „Gdzie Twoje miejsce”, „Smerfy” zaśpiewały piękną pastorałkę „Ja do Ciebie mały Jezu”, zaś „Misie” zaprezentowały „Dzisiaj w Betlejem”. Klasa I „A” oraz I „B” wystąpiły razem z kolędą „Bosy Pastuszek”, II „A” wykonała bardzo żywy i wesoły utwór pod tytułem „Pastorałka od serca do ucha”, klasa II „B” przekazywała sobie wzajemnie mikrofon, każdy miał okazję zaśpiewać do niego kolędę „Jest taki dzień”. Klasa III „A” zaprezentowała kolędę „Bóg się rodzi” natomiast klasa III „B” pokazała swój talent muzyczny grając na instrumentach i wokalny w utworze „Kolędowy czas”.

     Boże Narodzenie to najpiękniejszy i najbardziej oczekiwany okres w roku. Zgodnie z wielowiekową tradycją obchodzimy je niezwykle uroczyście. Jasełka w szkole są kulminacją przedświątecznych wydarzeń. W tym roku przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy IIIa i IIIb pod kierunkiem: Anny Micuk, Alicji Krawczyk i Jolanty Urbaniak ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu.
Motywem przewodnim scenariusza była odwieczna walka dobra ze złem, a narodziny Jezusa wprowadzają pokój i miłość na Ziemi.

„Dzieci (…) radują się chwilą obecną."
Jean de La Bruyère

W poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku, w klasach drugich Szkoły Podstawowej w Kruszewcu odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziny. Tego dnia uczniowie naszych klas przybyli do szkoły razem ze swoimi mamami, tatusiami, babciami, dziadkami lub starszymi siostrami. Atmosfera była bardzo radosna, a dzieci z zaciekawieniem przyglądały się przygotowanym stołom i akcesoriom na nich zgromadzonych. Niektóre próbowały zgadywać, co będzie tematem zajęć. Klasa IIa przeniosła się w świat „Śnieżnej kuli” , a w klasie IIb zagościły świąteczne anioły. Wszyscy z zapałem i kreatywnością wykonywali swoje dzieła, a nam, nauczycielom, miło było popatrzeć, jak świetnie współpracują dzieci ze swoimi najbliższymi.