Z wełnianym warkoczem, folkowym wzorem, z pomponem, a może z daszkiem? Czapka, bo to o niej mowa, święci triumfy zarówno na wybiegach, jak i modnych ulicach miast. Nie mogło jej też zabraknąć w naszej szkole. Kolejny Szalony Dzień za nami!
13 marca w Szkole Podstawowej w Kruszewcu mieliśmy Dzień Nakrycia Głowy. Szkoła tego dnia wyglądała zupełnie inaczej. Uczniowie i nauczyciele chodzili w czapkach, kaszkietówkach, chustkach, kapeluszach, opaskach, nausznikach i wielu innych, nietypowych nakryciach głowy. Cykliczna zabawa Szalone Dni, zaproponowana przez Mały Samorząd Uczniowski ,przypadła wszystkim do gustu. Wszyscy dobrze się bawili i pięknie wyglądali, co można zobaczyć na zdjęciach autorstwa pani Beaty Jaświn. Dziękujemy.

      9 marca naszą szkołę odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego „AKADA” z Suwałk  z przedstawieniem teatralnym pt.: „Fernando przepędza lenia”. Główny bohater Fernando zmagał się z lenistwem: nie chciał chodzić do szkoły, uczyć się i nie czytał książek.  Jego przeciwieństwem był przyjaciel wilk Hieronim: wzorowy uczeń, który w trosce o kolegę zdradza swój sekretny sposób…  na udany dzień w szkole. Bohaterowie ukazali zgubne skutki lenistwa oraz razem z dziećmi szukali odpowiedzi na pytanie- Jak walczyć z lenistwem? Ciekawe, czy nasi uczniowie wykorzystają te rady? Będziemy obserwować, czy przyniosą pożądany skutek…

 

       Zacięta rywalizacja, znakomita atmosfera, a przede wszystkim wspaniała zabawa towarzyszyła turniejowi, który odbył się 6 marca 2018 r. w hali sportowej w Karolewie.
Organizatorem tej imprezy była klasa II a sportowa, która pod kierunkiem nauczyciela w-f Jarosława Wanago, realizowała projekt edukacyjny pod hasłem „Integracja poprzez sport„. Uczestnikami projektu byli uczniowie klas VII ze wszystkich szkół z Gminy Kętrzyn.
Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły Jerzy Pruszyński, który życzył wszystkim drużynom osiągnięcia jak najlepszych wyników, a przede wszystkim dobrej zabawy.
Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się w różnorodnych konkurencjach, w których liczyła się nie tylko sprawność fizyczna, ale również intelektualna. Rywalizowali między innymi w przeciąganiu liny, wyścigu w workach, wyścigu „gąsienic”, podnoszeniu ciężarka, skokach przez skakankę. Musieli także rozwiązać zadania matematyczno-humanistyczne. W tej rywalizacji najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach, którzy w ogólnej punktacji nieznacznie wyprzedzili rówieśników z Kruszewca.

     23 lutego 2018r.w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Polskiej. Do konkursu zaproszeni zostali wszyscy chętni uczniowie szkół gminy Kętrzyn.
Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice: Joanna Gradowicz z klasy VII, która wykonała utwór Lanberry Podpalimy świat oraz Julia Soliwoda- ucz. Klasy VI, która zaśpiewała piosenkę Majki Jeżowskiej Laleczka z saskiej porcelany. Poziom konkursu był dość wysoki i jury miało trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców. Obie nasze uczennice zajęły w swoich kategoriach pierwsze miejsca i otrzymały nagrody- piękne dyplomy i pamiątkowe albumy. Joanna została także poproszona o bis- wszyscy byli zauroczeni jej wykonaniem niełatwego utworu. Do konkursu uczennice przygotowała nauczycielka muzyki, p. Irena Jarosik.

      W Tłusty Czwartek odbył się w naszej szkole - tradycyjnie - kiermasz ciast, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Pyszne wypieki przygotowali rodzice naszych uczniów oraz sami uczniowie. Dzięki tej akcji możemy wspierać dalszą edukację naszej podopiecznej Marty Yanwou Jacquette oraz innych dzieci z Kamerunu. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i sprzedaż ciast składamy serdeczne podziękowania.