WOŚP to fundacja najczęściej kojarząca się ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. W tym roku odbył się w Polsce 27. a w Kętrzynie 21. Finał. Bez względu na warunki pogodowe na ulice wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać pieniądze na wytyczony przez Fundację medyczny cel. W tym roku zbierano środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu również przyłączyli się do akcji. Fundusze zbierano w trzech zespołach na terenie Karolewa, Czernik i Kętrzyna. Młodzież pod opieką pań E. Dziemieli, D. Podbielskiej, M. Pupel, D. Syhłowyj i A. Pawluczuk zebrała łącznie 1181,73zł.

      Jak zawsze po Nowym Roku rozpoczyna się karnawał. To czas intensywnych zabaw, zimowych balów, pochodów oraz innych związanych z tym okresem tradycji. Dla uczniów klas I-III bal karnawałowy to dzień niezwykły, długo wyczekiwany. To dzień, który dostarcza dzieciom wiele radości i jest bardzo przez nie lubiany. Na szczęście nasze szkolne pociechy nie musiały czekać zbyt długo na swój bal. 9 stycznia 2019 roku rozpoczęliśmy „karnawałowe szaleństwo”. Tego dnia, za sprawą pań Ali Krawczyk i Joli Urbaniak, sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Piękny wystrój wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do zabawy. Przebrania dzieci, pań i rodziców były niesamowite: królewny, wróżki, czarodzieje, piraci, krasnale, smerfy, biedronki, motyle, smoki, tygrysy, ninja, rycerze, a nawet Jaś Fasola. Z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego oprawę muzyczną i prowadzenie balu powierzyliśmy profesjonalnym prowadzącym z Centrum Tańca Wasilewski-Felska. I to był strzał w 10 !

     Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem p. Anny Pawluczuk, p. Anny Micuk, p. Alicji Krawczyk przygotowali inscenizację o Bożym Narodzeniu zwaną potocznie Jasełkami. W dniu 21 grudnia wystąpili przed całą społecznością szkolną oraz rodzicami Przedstawienie bożonarodzeniowe obok nauczycieli, pracowników szkoły obejrzała również Inspektor Oświaty Pani Anna Abramowicz. Uczniowie przedstawili historię narodzin Jezusa w Betlejem. Wcielili się w postacie Maryi, Józefa, anioły, nie zabrakło również diabłów, króla Heroda i trzech mędrców ze Wschodu. Całość widowiska dodatkowo wzbogacił chór anielski uczennic klasy VIII. Swoim występem napełnili nas radością i sprawili, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

      Uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej w Kruszewcu wybrali się z wizytą do bombkarni Państwa Doroszko, która produkuje bombki znane na całym świecie. Od samego wejścia czuć było magię świąt. Można tam było zobaczyć cały proces produkcji ozdób oraz galerie z gotowymi wyrobami, między innymi kolekcje amerykańskie, skandynawskie, europejskie a nawet japońskie. Trzecioklasiści mieli okazję także wykonać samodzielnie bombki, co było nie lada wyzwaniem, ale efekt był cudowny. Spotkali się także z Świętym Mikołajem w jego Konsulacie. Oczywiście była także zabawa i drobne prezenciki od Mikołaja.

 

       Dnia 12 grudnia w klasie Ia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod nazwą „Ozdoby świąteczne”. O godz. 9.30 przybyli rodzice i wspólnie ze swoimi pociechami rozpoczęli pracę. Zadanie wydawało się proste, ale tylko na początku. Wymagało bowiem dużo cierpliwości. Każdy miał do wykonania bombkę ozdobioną kolorowymi cekinami, a nie były to małe cekinki. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zabrali się do pracy. Zarówno dzieci, jak i rodzice wykazali się fantastyczną pomysłowością i … uzdolnieniami. W miłej atmosferze czas szybko płynął. Dziękuję serdecznie rodzicom, którzy poświęcili swój czas, aby wspólnie z dziećmi wspaniale się bawić.