Na szczęście rodzice dzieci z klasy IIb zaakceptowali mój pomysł, jak zorganizować ten dzień swoim dzieciom i Dzień Dziecka dla uczniów z mojej klasy był naprawdę wyjątkowy. W absolutnej tajemnicy przed dziećmi rodzice przygotowywali inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Wystąpili: p. Sylwia Charubin w roli Szczypiorka, p. Zbigniew Charubin jako Koperek, p. Jolanta Heron jako pełna wdzięku Kalarepka, p. Małgorzata Kostyk – zielony Groch, p. Katarzyna Bembenek jako zadziorna Fasola, p. Aneta Kalisz w roli pysznej Brukselki, p. Marta Leżała – dorodna Rzepa, p. Anna Ludwiczak – zmartwiony Seler, p. Janina Klimkowska jako Marchewka nad marchewkami, p. Beata Balcerzak – chuda Pietruszka, p. Magdalena Witeska – zalotna Cebula i p. Łukasz Witeska – odporny na jej uroki Burak, p. Joanna Nałysnyk – rozsądna Kapusta. W rolę narratora - klauna wcieliła się p. Agnieszka Wójtowicz.

2 czerwca 2017 odbyła się premiera przedstawienia. Dzieci wiedziały, że tego dnia rodzice będą w szkole na zajęciach otwartych, więc obecność rodziców wcale ich nie zaskoczyła. By dać czas aktorom na przebranie, razem z dziećmi udałam się na stołówkę i tam zaśpiewaliśmy wszystkie piosenki, przygotowane dla mam i tatusiów. Gdy rodzice byli już gotowi dostałam sygnał, że możemy wracać do klasy. Wróciliśmy. Dzieci od razu zauważyły, że nie ma wielu rodziców. Jednak nie było żadnych komentarzy, dyskusji. Cichutko usiadły na wskazane miejsca i... zaczęło się. Dzieci wpatrywały się w swoich rodziców, jak w obrazek. Ich stroje i dar aktorski były niepowtarzalne. A dzieciaki, po prostu, zamurowało! Po przedstawieniu wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”, a następnie dzieci zaśpiewały rodzicom, między innymi, piosenki „Ta piosenka jest dla mamy” i „Daj mi rękę, tato”. Na zakończenie części artystycznej rodzice i dzieci obejrzeli teledysk do piosenki „Wszystkie dzieci nasze są”, w którym wykorzystałam zdjęcia moich uczniów od urodzenia, przez wiek przedszkolny do „dzisiaj”. To był wzruszający moment. Niejednemu łza zakręciła się w oku, a dzieciom bardzo się podobało. Zwieńczeniem dnia był wspólny poczęstunek – pizza zamówiona przez rodziców! Prawdziwie wyjątkowy dzień Sprawdziły się słowa Jezusa, że „więcej radości jest z dawania aniżeli brania”


Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom-aktorom za poświęcony czas i cudowne stroje. Mam szczęście i wielką przyjemność, że Was mam ;-). Dziękuję też pani Beatce Jaświn za zdjęcia. Taki fotograf to skarb.