Uprawianie sportu jest bardzo dobrym sposobem na to, by poprawić nie tylko sprawność fizyczną, ale również wyniki w  nauce. Uczy systematyczności, wytrwałości, pokonywania trudności. W szkole w Kruszewcu w dużym stopniu już od najmłodszych lat stawiamy na rozwój kultury fizycznej. Nową formą rozwijania zainteresowań sportowych naszych uczniów jest jazda na rolkach. Dzieci z klas 1-3 mają możliwość nauki jazdy na rolkach pod okiem instruktora sportów wrotkarskich Jerzego Pruszyńskiego z założonej w 2009 roku sekcji  BlueBear działającej przy Uczniowskim Klubie Sportowym Olimp, której zawodnicy od wielu lat z sukcesami jeżdżą na rolkach w młodej dyscyplinie sportowej freestyle slalom. Odnoszą oni liczne sukcesy na skalę nie tylko ogólnopolską, ale również ogólnoświatową. Wielokrotnie reprezentowali nasz kraj na zawodach w Chinach, Korei, na Filipinach, Tajwanie, a także wielu miastach europejskich Francji, Niemiec , Włoch, Hiszpanii, Czech czy Rosji, a ostatnio także i w Afryce.


Trener sekcji Niebieskich Niedźwiedzi zaproponował dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu rozwijanie niecodziennych umiejętności jazdy na rolkach. Propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Od listopada w 2017 roku  30 uczniów najmłodszych klas uczestniczy w zajęciach nauki jazdy.
Jak można określić dwumiesięczne dokonania młodych rolkarzy z Kruszewca?


Zaczęliśmy od podstaw i nasze umiejętności są jeszcze bardzo małe, ale nie brakuje nam zapału.  Zabezpieczeni w odpowiednie ochraniacze, wyposażeni w rolki uczymy się bezpiecznej jazdy. Poznajemy nową, ciekawą formę spędzania czasu wolnego. Jest to o tyle ciekawa forma, że jeździć na rolkach może każdy w każdym wieku. Możemy zatem w atrakcyjny sposób spędzać czas wspólnie z rodzicami i przyjaciółmi.


Trzeba przyznać, że nasze dzieci bardzo dobrze radzą sobie z poznawaniem i doskonaleniem nowych umiejętności. Są odważne i rozważne, marzą o wielkich sukcesach i pilnie trenują. Biorą już udział w prostej rywalizacji sportowej podczas zawodów przygotowanych dla tej grupy wiekowej. Nie lada atrakcją było wzięcie udziału w konkurencji limbo - przejazd pod tyczką - podczas odbywających się niedawno w Kętrzynie Mistrzostw Polski Freestyle Slalom 2017. Gratulujemy odwagi wzięcia udziału w tak dużej imprezie sportowej. Gratulujemy również pierwszych sukcesów, które niewątpliwie zmotywują naszych zawodników do lepszego trenowania. Kornel Rymkiewicz z SP w Kruszewcu zdobył brązowy medal w konkurencji limbo!
Jazda na rolkach uczy  koordynacji ruchowej, rozwija wszystkie mięśnie, uczy też odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale też za innych. Przede wszystkim jednak jest doskonałą zabawę. Jeśli się okaże, że wśród młodych rolkarzy z Kruszewca znajdą się talenty jazdy artystycznej na rolkach, to dołożymy wszelkich starań, by podobnie jak Maja Kozłowska z Dąbrowy czy Paulina Giruć z Kruszewca byli oni reprezentantami Kadry Narodowej Freestyle Slalom na rolkach Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.


Obok projektu Mały Mistrz i wielu innych, nie tylko sportowych zajęć pozalekcyjnych, jazda na rolkach jest kolejną formą spędzania czasu wolnego i rozwijania uzdolnień i talentów wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Kruszewcu. To nowoczesna szkoła z bardzo dobrym zapleczem dydaktycznym, kreatywną kadrą pedagogiczną, która w przyjaznej atmosferze pozwala dzieciom na pełny rozwój intelektualny i emocjonalny. Zachęcamy rodziców do skorzystania z naszej oferty zarówno dydaktycznej, jak i wychowawczej. Młodym adeptom rolkowania życzymy sukcesów sportowych i świetnej, bezpiecznej zabawy w gronie przyjaciół.