23 lutego 2018r.w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Polskiej. Do konkursu zaproszeni zostali wszyscy chętni uczniowie szkół gminy Kętrzyn.
Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice: Joanna Gradowicz z klasy VII, która wykonała utwór Lanberry Podpalimy świat oraz Julia Soliwoda- ucz. Klasy VI, która zaśpiewała piosenkę Majki Jeżowskiej Laleczka z saskiej porcelany. Poziom konkursu był dość wysoki i jury miało trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców. Obie nasze uczennice zajęły w swoich kategoriach pierwsze miejsca i otrzymały nagrody- piękne dyplomy i pamiątkowe albumy. Joanna została także poproszona o bis- wszyscy byli zauroczeni jej wykonaniem niełatwego utworu. Do konkursu uczennice przygotowała nauczycielka muzyki, p. Irena Jarosik.


Serdecznie gratulujemy młodym artystkom oraz ich opiekunce i życzymy sukcesów w przyszłym roku. Panu Dyrektorowi oraz Nauczycielom szkoły w Wilkowie dziękujemy za serdeczne, ciepłe przyjęcie nas. Zapraszamy też innych uczniów do wzięcia udziału w konkursie, bo jak mawiał Arystoteles: Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów.