Zacięta rywalizacja, znakomita atmosfera, a przede wszystkim wspaniała zabawa towarzyszyła turniejowi, który odbył się 6 marca 2018 r. w hali sportowej w Karolewie.
Organizatorem tej imprezy była klasa II a sportowa, która pod kierunkiem nauczyciela w-f Jarosława Wanago, realizowała projekt edukacyjny pod hasłem „Integracja poprzez sport„. Uczestnikami projektu byli uczniowie klas VII ze wszystkich szkół z Gminy Kętrzyn.
Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły Jerzy Pruszyński, który życzył wszystkim drużynom osiągnięcia jak najlepszych wyników, a przede wszystkim dobrej zabawy.
Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się w różnorodnych konkurencjach, w których liczyła się nie tylko sprawność fizyczna, ale również intelektualna. Rywalizowali między innymi w przeciąganiu liny, wyścigu w workach, wyścigu „gąsienic”, podnoszeniu ciężarka, skokach przez skakankę. Musieli także rozwiązać zadania matematyczno-humanistyczne. W tej rywalizacji najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach, którzy w ogólnej punktacji nieznacznie wyprzedzili rówieśników z Kruszewca.


Kończąc turniej, wicedyrektor szkoły Anna Pawluczuk, podziękowała uczestnikom za wspaniałą zabawę. Wręczyła wszystkim drużynom puchary ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Kruszewcu oraz piłki ufundowane przez wójta Gminy Kętrzyn.


Organizatorzy turnieju dziękują szkołom za sportową rywalizację , nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w sędziowaniu, a przede wszystkim Radzie Rodziców za wsparcie finansowe niezbędne w realizacji projektu.


Kolejność końcowa turnieju:


I miejsce- SP Biedaszki ( 187 pkt.)
II miejsce – SP Kruszewiec ( 185 pkt.)
III miejsce – SP Wilkowo ( 155 pkt.)
IV miejsce – SP Nakomiady ( 129 pkt.)