„W zdrowym ciele zdrowy duch” - pod takim hasłem w piątek 8 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbył się XVI Gminny Turniej klas „0”.
Turniej zorganizowała i przeprowadziła niżej podpisana Beata Jaświn przy wsparciu pani Barbary Januszczak.
Głównym celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja oddziałów przedszkolnych z terenu gminy wiejskiej Kętrzyn. W turnieju uczestniczyły cztery sześcioosobowe drużyny: z Nakomiad - pod opieką pani Jolanty Ślęzak, z Biedaszek- pod opieką pani Anny Kołakowskiej i dwa zespoły z Kruszewca pod opieka pań Barbary Januszczak i Beaty Jaświn. Turniejowe zmagania odbywały się w scenerii dżungli, w której wśród zarośli ukrywały się podstępne węże, wesołe małpy i inne mniej lub bardziej groźne zwierzęta. Wszyscy zawodnicy, ubrani w stroje w kolorze wyznaczonym wcześniej przez organizatora, z wielkim zapałem i radością przystąpili do sportowej rywalizacji.


Każdej z drużyn towarzyszyło przyporządkowane jej zwierzątko (słoń, lew, żyrafa i zebra), o którym dzieci wcześniej uczyły się wierszyków autorstwa Jana Brzechwy. Przedszkolaki brały udział w różnych konkurencjach sprawnościowych, m.in. rzut do celu, bieg z pałeczką sztafetową, tor przeszkód, skoki na piłkach, łowienie rybek i przeciąganie liny. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, a ich starania były nagradzane gromkimi brawami. W przerwach uczestnicy turnieju i kibice bawili się przy muzyce, pląsali i śpiewali.


Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały dla swoich klas pamiątkowe dyplomy, piłki, instrumenty perkusyjne, słodycze oraz upominki dla zawodników, ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kruszewcu. Dziękujemy bardzo! Nagrody i medale wręczył uczestnikom dyrektor naszej szkoły - pan Jerzy Pruszyński. Przedszkolakom i wychowawcom dziękuję za przybycie, wspaniałą zabawę, cudowną atmosferę i zapraszam za rok. Dziękuję również pani Barbarze Januszczak za pomoc w organizacji i prowadzeniu turnieju.