Dzień Mamy i Taty to bardzo szczególne daty dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które pozwalają dzieciom na wspólne przeżywanie radości i okazywanie miłości rodzicom poprzez czynne uczestnictwo w uroczystości z okazji ich święta.
11 czerwca 2018r. uczniowie dwóch klas trzecich Szkoły Podstawowej w Kruszewcu zaprosili swoich rodziców na uroczystość z okazji Dni Mamy i Taty. Były piosenki, śpiewane chórem i solo, przy muzyce i a cappella. Były wesołe skecze dotyczące relacji rodziców i dzieci. Były też inscenizacje wierszy J. Brzechwy. Słowem – było uroczyście. A po części artystycznej dzieci zaprosiły swoich rodziców na poczęstunek i do wspólnej zabawy. Wiele radości sprawił „gazetowy taniec”, śmiechu co niemiara było podczas kręcenia hula-hoop, a mecz piłki nożnej, rozegrany między tatusiami a chłopcami, był tak niezwykły, że sam trener A. Nawałka byłby zadowolony.

Mamusie z dziewczynkami też rozegrały swój mecz w uproszczoną wersję siatkówki, tzw. rzucankę. Na koniec mali i duzi stanęli do przeciągania liny - panowie kontra panie. I? Wygrały panie! Emocji było wiele. Uśmiechów, buziaków i uścisków również nie zabrakło. To był udany, piękny dzień, przygotowany przez panie Barbarę Wiłkowską i Dorotę Jabłońską.
Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie i pomoc. Dziękujemy pani B. Jaświn za zdjęcia.