Wielkimi krokami zbliża się zakończenie nauki w gimnazjum. To ważne wydarzenie postanowili uczcić uczniowie klasy III B Gimnazjum Gminnego w Karolewie wraz z wychowawczynią i licznie towarzyszącymi im rodzicami. Jako miejsce święta i radości wybrano „Księżycowy Dworek” ( ze wspaniałą i urozmaiconą bazą rozrywkową, terenem parkowym, salą do gry w bilard i gry w kręgle) oraz plażę i urokliwy plac biwakowy znajdujący się we władaniu kętrzyńskich „Morsów”. „Dobrą datą” spotkania stało się piątkowe popołudnie 15 czerwca 2018 roku. Tańce, hulanki, ognisko, grill, pyszne jedzenie i cudowna atmosfera dopełniły udaną zabawę.


Na początek gra w kręgle pochłonęła wszystkich bez reszty, a prowadzący w rywalizacji zmieniali się dosyć często. Szczęście dopisywało Maćkowi i Marcinowi, a Marysia była najlepsza ze wszystkich grających dziewcząt. Grę uprzyjemniła ogromna micha faworków, pysznych i kruchych, przygotowanych przez mamę Miłosza, które zniknęły w kilka chwil. Wieczorem panowie rozpalili ognisko i przygotowali grilla, a panie nakryły do stołu i przygotowały pyszne przekąski. Mama Klaudii i mama Maćka zaserwowały nam same smakołyki, a tata Klaudii uwijał się przy grillu.


Ukoronowaniem wieczoru był wspaniały tort przygotowany przez babcię Klaudii. Tort zachwycał i trudno było od niego oderwać wzrok, a dedykacja, życzenia i piękna, pomysłowa dekoracja z żywych kwiatów wywarły niezatarte wrażenie.


To był piękny, pogodny dzień i niezwykle udany wieczór, ale około północy komary zaczęły z nami wygrywać i musieliśmy opuścić plażę i urokliwy teren piknikowy.
Dziękuję wszystkim rodzicom i uczniom za zaangażowanie, za pomoc, za sprawne zorganizowanie spotkania i za miłą atmosferę, jaka towarzyszyła nam przez całe popołudnie i wieczór. Jestem z Was dumna.