W czwartkowe południe 21 czerwca 2018 roku w sali gimnastycznej Gimnazjum Gminnego w Karolewie rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas trzecich gimnazjum. W tych ważnych i wzruszających chwilach trzecioklasistom towarzyszyli nauczyciele i wychowawcy, Dyrekcja szkoły i Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn, pracownicy szkoły, uczniowie klas młodszych oraz niezbyt licznie zgromadzeni rodzice. Tym goręcej dziękujemy za przybycie Państwu Barbarze i Karolowi Rodakom oraz Panu Jackowi Babińskiemu.
Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu i wysłuchanie „Ślubowania absolwenta”. Uczniowie ze wzruszeniem wspominali trzy wspólnie spędzone lata, wracali myślami i słowami do chwil szczęścia, smutku, sukcesów i porażek. Definiowali, co dla nich ważne, czego nauczyli się o życiu i świecie i z jakim bagażem doświadczeń wyruszą w dalszą drogę. Swoje przemyślenia wyrażali wprost lub posługiwali się słowami poetów. Gałczyński, Tuwim, Szymborska, Stachura to wyraziciele przemyśleń karolewskich gimnazjalistów. Spotkanie nie mogło odbyć się bez akcentów muzycznych. Tu towarzyszyły zgromadzonym nuty nostalgiczne, kryjące się za piosenkami „Ostatni raz”, „Ostatni raz z moją klasą” i „Piosenka absolwenta” w wykonaniu Klaudii i Miłosza Nie zabrakło łez wzruszenia i chwili zadumy.


Gimnazjaliści żegnali się poważnie i z uśmiechem, grzecznie i „z pazurem”, na serio i z nutką ironii, a wszyscy zgromadzeni doczekali się choć kilku poświęconych im słów. Były wspólne, chórem deklamowane podziękowania, wyrazy wdzięczności, dostojne pąsowe róże i pogodne margerytki. Nie zabrakło upominków dla trzecioklasistów, przygotowanych przez ich młodszych kolegów.


A potem nastąpiło to, na co wszyscy czekali: świadectwa, dyplomy, nagrody, listy gratulacyjne, podziękowania i pochwały oraz czterolistne koniczynki na szczęście… Kolejny rocznik gimnazjalistów ruszył w świat, w podróż do własnego szczęścia. Niech im się wiedzie, niech znajdą radość i spełnienie marzeń. Niech zawsze pamiętają, że „Musisz wiedzieć, dokąd idziesz, bo inaczej zajdziesz gdzie indziej…” Powodzenia.