21 czerwca 2018 r. - w samo południe - w sali gimnastycznej budynku gimnazjum w Karolewie odbyło się wielkie otwarcie 5. już edycji wyborów Miss i Mistera Szkoły Podstawowej
w Kruszewcu. Prowadzącymi imprezę byli od lat niezastąpieni - p. Dorota Syhłowyj i p. Janusz Mazurkiewicz.
Do konkursu przystąpiło tradycyjnie 7 par uczniów, zarówno z klasy VII , jak i klas gimnazjalnych:

 

 

 

 

1. Roksana Maryńczak i Wiktor Dębski
2. Weronika Lewicka i Bartosz Kwaśniewski
3. Aurelia Antoniak i Dawid Karolewicz
4. Julia Wołkowska i Igor Krumplewski
5. Karolina Nowińska i Kamil Szarejko
6. Klaudia Karpińska i Grzegorz Jakubiec
7. Paulina Podbielska i Maciej Ciborski

 

Zgodnie z tracycją kandydaci startowali w trzech kategoriach: Miss i Mister Szkoły, Miss i Mister Publiczności oraz Miss i Mister Foto.
W trakcie imprezy odbyły się 4 odsłony punktowane przez jury. Tematem przewodnim imprezy były oczywiście wakacje.W kolejnych wyjściach uczestnicy konkursu mogli zaprezentować się w różnych luźnych stylizacjach, po czym nastąpiła wielka gala.


Czas przerw pomiędzy kolejnymi odsłonami umilały widowni występy uczniów naszej szkoły: Miłosza Babińskiego, Wiktorii Bartoszko i Julii Soliwody. W solowych popisach wystąpili także zaproszeni goście: Konrad Karanowski – gitarzysta i Sandra Stadnik- wokalistka, których opiekunem jest p. Jarosław Olejnik z Liceum Ogólnokształcącego im.Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Swoje niezwykłe umiejętności taneczne pokazały również Młode Wilki pod czujnym okiem p. Piotra Frąckiewicza.
Jury w składzie: L.Kajcińska, A. Abramowicz, W. Caruk, P.Kędzierski, i J. Pruszyński miało trudny wybór. Szkolne liczarki sprawnie przeliczyły wszystkie głosy, zarówno jury, jak i publiczności. W końcu przyszedł czas na werdykt - emocje sięgały zenitu.

Oto wyniki:


• Miss Szkoły została Karolina Nowińska – ucz. kl. VII i otrzymała oprócz korony bony w wys. 200 zł na zakup sukni, 150 zł na zakupy w sklepie Natalia w Kętrzynie oraz 100 zł do zrealizowania we wskazanym punkcie, a także opiekę dentystyczną ufundowaną przez p.M.Wawer i M.Sienkiewicz i wizytę w salonie fryzjerskim Justyny Radziwon i Pawła Wyszomirskiego

• Misterem Szkoły został Grzegorz Jakubiec – ucz. kl.IIIa gimnazjum i otrzymał nagrodę główną – elegancki garnitur ufundowany przez p. P. Kędzierskiego, bony w wys. 150 zł na zakup odzieży w sklepie Natalia w Kętrzynie i 100 zł na zrealizowanie w wyznaczonym punkcie oraz opiekę dentystyczną ufundowaną przez p.M.Wawer i M.Sienkiewicz i i wizytę w salonie fryzjerskim Justyny Radziwon i Pawła Wyszomirskiego.

• Tytuł Miss Foto zdobyła Paulina Podbielska z kl.VII, zaś Misterem Foto został Grzegorz Jakubiec- laureaci otrzymali w nagrodę profesjonalną sesję fotograficzną z wizażem ufundowaną przez Kętrzyńskie Stowarzyszenie Fotograficzno-Filmowe Foto-Mx- St.Mikulski, bony w wys. 50 zł na zakupy w sklepie Natalia w Kętrzynie i 50 zł do wykorzystania we wskazanym punkcie oraz opiekę dentystyczną ufundowaną przez p.M.Wawer i M.Sienkiewicz.

• Miss Publiczności została Julia Wołkowska -ucz.kl. II b gimnazjum natomiast Misterem Publiczności okrzyknięto Grzegorza Jakubca – laureaci otrzymali w nagrodę bony w wys. 100 zł na zakupy w sklepie Natalia w Kętrzynie i 50 zł do wykorzystania w we wskazanym punkcie oraz opiekę dentystyczną ufundowaną przez p.M.Wawer i M.Sienkiewicz.


Laureatom serdecznie gratulujemy.


Należy dodać, że pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody pocieszenia, które można było ufundować dzięki hojności: p.Przemysława Kędzierskiego p. Beaty Bohdanowicz, Renaty Olechnowicz, Tadeusza Deptuły,Tomasza Rutkowskiego, Teresy Juchniewicz, Joanny i Rafała Jabłońskich-Rafink, Jana Osiki-Natalia,, Katarzyny Chodorowskiej- PHU Kętrzyn, Justyny Radziwon i Pawła Wyszomirskiego-salon fryzjerski, Joanny Skuza Anitech, Roberta Kwiatkowskiego OCMB Kętrzyn, drogerii HEBE w Kętrzynie, pracowników obsługi SP Kruszewiec, hurtowni papierniczej Paulina Kętrzyn,Zarządu ZNP Gminy Kętrzyn i Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kruszewcu.


Organizatorami "zamieszania", którzy kilka tygodni wspierali uczniów na próbach i w trakcie imprezy, byli: Janusz Mazurkiewicz, Dorota Syhłowyj, Anna Micuk, Marta Pupel i Tamara Furka. O wspaniałe nagrody i hojnych sponsorów zadbała niezastąpiona p.Barbara Wójcik.Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali miano Przyjaciela Szkoły Podstawowej w Kruszewcu, a my z całego serca w imieniu społeczności szkolnej Im dziękujemy.Szczególne podziękowania składamy także Dyrektorowi SP Kruszewiec-p. Jerzemu Pruszyńskiemu- za wsparcie i pomoc w realizacji projektu.


Po rozdaniu nagród, sesji fotograficznej, gdy emocje nieco opadły, wszyscy uczestnicy imprezy udali się na zasłużony poczęstunek.