We wtorek 25 wrzesnia pod naszą szkołę podjechał wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej z Karolewa. Pojazd wzbudził niesamowite zainteresowanie wśród dzieci. Przedszkolaki z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Z zaciekawieniem oglądali węże, piły, młoty i inne elementy wyposażenia wozu. Niebywałą atrakcją była możliwość ubrania strażackich hełmów oraz wejście do wozu.
W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych i wielu innych sytuacji, gdzie potrzebni są ludzie dzielni z odpowiednim sprzętem. Strażacy sprawdzili wiedzę naszych Krasnali zadając im kilka zagadek, a na zakończenie podarowali dzieciom nieco słodkości.


To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Dziękuję bardzo strażakom z OSP Karolewo za przybycie i tak wspaniałą prezentację. Jestem przekonana, że niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.