Jak zawsze po Nowym Roku rozpoczyna się karnawał. To czas intensywnych zabaw, zimowych balów, pochodów oraz innych związanych z tym okresem tradycji. Dla uczniów klas I-III bal karnawałowy to dzień niezwykły, długo wyczekiwany. To dzień, który dostarcza dzieciom wiele radości i jest bardzo przez nie lubiany. Na szczęście nasze szkolne pociechy nie musiały czekać zbyt długo na swój bal. 9 stycznia 2019 roku rozpoczęliśmy „karnawałowe szaleństwo”. Tego dnia, za sprawą pań Ali Krawczyk i Joli Urbaniak, sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Piękny wystrój wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do zabawy. Przebrania dzieci, pań i rodziców były niesamowite: królewny, wróżki, czarodzieje, piraci, krasnale, smerfy, biedronki, motyle, smoki, tygrysy, ninja, rycerze, a nawet Jaś Fasola. Z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego oprawę muzyczną i prowadzenie balu powierzyliśmy profesjonalnym prowadzącym z Centrum Tańca Wasilewski-Felska. I to był strzał w 10 !

Wszyscy przy dźwiękach świetnej muzyki bawili się wyśmienicie! Zabawa urozmaicana była ciekawymi konkursami, które dodatkowo wzbudzały wśród uczestników wielkie emocje. A jeżeli dołożyć do tego jeszcze prezenty od Mikołaja, to jest już fantastycznie.
W tym roku karnawał będzie wyjątkowo długi, gdyż potrwa równe dwa miesiące, więc, cytując słowa piosenki : w karnawale, w karnawale nie siedzimy w domu wcale,ubieramy suknie, szale, wybieramy się na bale – zachęcamy wszystkich do balowania. Nasz bal był wyjątkowy. To był naprawdę udany bal!
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów balowych. Wasza inwencja twórcza i wykonanie zasługują na medal!
Pięknie dziękuję Radzie Rodziców za dofinansowanie naszego balu, a pani Beacie Jaświn, tradycyjnie już, za zdjęcia.