WOŚP to fundacja najczęściej kojarząca się ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. W tym roku odbył się w Polsce 27. a w Kętrzynie 21. Finał. Bez względu na warunki pogodowe na ulice wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać pieniądze na wytyczony przez Fundację medyczny cel. W tym roku zbierano środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu również przyłączyli się do akcji. Fundusze zbierano w trzech zespołach na terenie Karolewa, Czernik i Kętrzyna. Młodzież pod opieką pań E. Dziemieli, D. Podbielskiej, M. Pupel, D. Syhłowyj i A. Pawluczuk zebrała łącznie 1181,73zł.


Działaliśmy z dużym poświęceniem rozumiejąc, że w szpitalach specjalistycznych niezbędne jest wyposażenie spełniające najwyższe standardy. Mamy nadzieję, że pozwoli to lekarzom i personelowi medycznemu na jak najlepszą diagnozę i leczenie najtrudniejszych przypadków.
Oby ta Orkiestra grała do końca świata i jeszcze dzień dłużej!