Boże Narodzenie to najpiękniejszy i najbardziej oczekiwany okres w roku. Zgodnie z wielowiekową tradycją obchodzimy je niezwykle uroczyście. Jasełka w szkole są kulminacją przedświątecznych wydarzeń. W tym roku przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy IIIa i IIIb pod kierunkiem: Anny Micuk, Alicji Krawczyk i Jolanty Urbaniak ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu.
Motywem przewodnim scenariusza była odwieczna walka dobra ze złem, a narodziny Jezusa wprowadzają pokój i miłość na Ziemi.


W centrum scenicznych wydarzeń znaleźli się bohaterowie dwóch wrogich obozów: boskiego i diabelskiego. Lucyfer poszukiwał sposobu na to, jak ściągnąć ludzi na złą drogę i zgasić nadzieję na przyjście Pana. Archanioł z kolei chciał rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Obaj mieli obok siebie pomysłowych pomocników. Anioły usilnie próbowały zaradzić smutkom Archanioła, gdyż sprytne diabły planowały ukraść kołyskę Dzieciątka. Jednak wszystko jak w bajce, skończyło się dobrze. W tańcu nowoczesnym Archanioł pokonał Lucyfera. Ponownie niebo wygrało z zakusami piekł, ale musimy pamiętać, że walka dobra ze złem trwa nieustannie.


Płynące z jasełek przesłanie o miłości i tryumfie dobra wprowadziło szkolną społeczność oraz zaproszonych gości w magiczny nastrój świąt Bożego Narodzenia. Jasełkową inscenizację z przyjemnością oglądali nie tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, ale także przedstawiciel władz samorządowych pani Anna Abramowicz i rodzice. Goście nagrodzili artystów gromkimi brawami i wspólnie zaśpiewali kolędę pt. ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki..."


Spotkanie podsumował pan dyrektor Jerzy Pruszyński, dziękując młodym artystom za naukę i przesłanie jakie skierowali do widzów, że „dobro zawsze zwycięża”. Na koniec złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.