W dniu 12 czerwca 2017 dzieci z klas 0-IV Szkoły Podstawowej z Nakomiad wraz z opiekunami p. Elżbietą Mackiewicz, p. Elżbietą Dziergawką i p. Iwoną Pryciak udali się na wycieczkę autokarową do Olsztyna. Celem wyjazdu zorganizowango przez p. Ewę Bielińską było odkrywanie przygód w Krainie Warmisia , ogromnego świata zabaw dla dzieci.
Dużo radości sprawiły dzieciom wyścigi autkami akumulatorowymi, bitwa przy użyciu armatek oraz zjazdy z gigantycznej , dmuchanej zjeżdżalni. Dzieciaki z wielką chęcią grały w gry z automatu i zebrały mnóstwo nagród. Bardziej zmęczeni mogli odpocząć przy piaskownicy.

      26 maja 2017 roku w godzinach pozalekcyjnych, przy sprzyjającej słonecznej pogodzie, uczniowie klas IV – V wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Lubaczówka”, położonego w niezwykle malowniczej okolicy, którego właścicielami są Państwo Anna i Harald Lubeccy.
Wycieczka została zorganizowana we współpracy przez wychowawczynię p. Grażynę Łempicką oraz Klasowe Rady Rodziców, z okazji zbliżającego się święta – Dnia Dziecka.

     Dzień Mamy i Taty to wyjątkowe święto w naszej szkole. 26 maja uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wraz ze swoimi wychowawcami p. Jolantą Ślęzak, p. Elżbietą Mackiewicz i p. Ewą Bielińską postanowili uczcić wyjątkową uroczystość naszych wspaniałych rodziców- kochanych Mam jak i kochanych Tatusiów.
Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania gości . Dzieci złożyły życzenia rodzicom – recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Uczennice klasy trzeciej dały pokaz swoich umiejętności tanecznych do piosenki Abby ,,Mamma -Mia”.

      31 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbyły się warsztaty świąteczne dla uczniów klas IV-VI, zorganizowane przez p. Grażynę Łempicką. Forma warsztatowa zajęć pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić wiedzę o naszych regionalnych tradycjach oraz zwyczajach związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy. Uczniowie poznali bliżej historię świąt oraz znaczenie symboli wielkanocnych: wody, ognia, jajka i palemki.

     W dniu 22 marca 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach, jak co roku obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Imprezę przygotowała p. Anna Kwiecień i p. Elżbieta Mackiewicz. Obchody Dnia Wiosny rozpoczęliśmy od nauczenia się wiosennego okrzyku. Następnie uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Na początku odbyły się konkursy, do których przedstawiciele klas przygotowywali się wcześniej. Były to: Konkurs „Piosenki wiosennej” Konkurs : „Strój Pani Wiosny” Konkurs: „Wystrzałowa fryzura” W czasie zabaw nie obyło się również bez konkurencji wiedzy o wiośnie.