W piątek 13 października w Szkole Podstawowej w Nakomiadach uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Wójta Gminy Kętrzyn, przedstawicieli Komisji Oświaty, członków Rady Rodziców, pracowników szkoły, sołtysa, emerytów, uczniów i rodziców serdecznie przywitała dyrektor szkoły Olga Wanago.
Następnie głos zabrał wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę, że praca pedagoga czy wychowawcy wiąże się z ogromnym poświęceniem. Życzył nauczycielom sukcesów, wytrwałości i poczucia satysfakcji. Do życzeń przyłączyli się również przedstawiciele Komisji Oświaty a także przewodnicząca Rady Rodziców Emilia Jackiewicz. Goście wręczyli nauczycielom oraz uczniom z zespołu artystycznego słodkie upominki. Z kolei dyrektor szkoły Olga Wanago wręczyła nagrody pedagogom i pracownikom obsługi.

     12 października w oddziale przedszkolnym w Nakomiadach było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Po cyklu zajęć każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola wyposażone przez rodziców w niezbędne przyrządy i różnorodne owoce.
Po krótkich przygotowaniach i dokładnym umyciu rąk i owoców każdy z wielkim zapałem zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

     We wtorek, 10 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Uwierz w siebie, możesz wszystko, czyli skarbów wysypisko”. Porcję bardzo ważnych tematów połączonych z ogromną dawką humoru zasponsorowali nam aktorzy ze Studia Artystycznego AKADA z Suwałk.
Dzięki przygodom Radka i jego przyjaciółki Ali dzieci dowiedziały się, że w każdym z nas drzemie talent, który trzeba tylko odkryć. Ponadto miały okazję przypomnieć sobie, na czym polega zdrowe odżywanie. Razem z głównym bohaterem wymieniały, czym można zastąpić niezdrowe przekąski pełne pustych kalorii. Dodatkową atrakcją występu była wspólna zabawa ruchowa, która miała na celu podkreślenie rangi aktywności fizycznej dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

     W erze nowych technologii, smsów, komunikatorów, czy e-maili listy tradycyjne idą w zapomnienie. W Międzynarodowy Dzień Pisania Listów, czyli 9 października uczniowie II i III klasy postanowili wrócić do tradycji. Chcąc poznać magię i tajemniczość papierowego listu, rozpoczęli korespondencję z rówieśnikami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żabicach.
Była to dla nich doskonała okazja, by poćwiczyć umiejętność planowania wypowiedzi, zbierania myśli i dobierania słów, a także szlifowania estetyki odręcznego pisma.

 

     W sobotę 7 października, na terenie lotniska Kętrzyn Wilamowo po raz siedemnasty, odbyła się uroczystość poświęcona Wielkim Polakom – kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Janowi Pawłowi II. W samo południe przy obeliskach rozpoczął się Apel Pamięci Oręża Polskiego. Na obchody przybyli przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych, dostojnicy kościelni, uczniowie, harcerze oraz kompanie honorowe jednostek wojskowych. Wszystkich obecnych przywitali organizatorzy ks. dziekan Stanisław Majewski oraz prezes Aeroklubu Krainy Jezior Stanisław Tołwiński.
Zwracając się do obecnych arcybiskup senior Edmund Piszcz przytoczył słowa Prymasa Stefana Wyszyńskiego: „Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się.”