Już od najmłodszych lat dzieci wprowadzane są w świat wartości dotyczących bezpieczeństwa , które jest obowiązkiem i tych małych i dużych.
Dnia 6 listopada w Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbył się szkolny konkurs pod hasłem ,, Jestem bezpieczny, bo wiem…”, którego adresatami byli uczniowie klas 0-3.
Nadrzędnym celem międzyklasowych zmagań turniejowych było bezpieczne poruszanie się po drogach i odpowiednie zachowania w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu dziecka .

      W piątek 9 listopada w Szkole Podstawowej w Nakomiadach obchodzono Święto Niepodległości. Dyrektor placówki Olga Wanago przywitała wszystkich obecnych - rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz mieszkańców wsi. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski, przedstawiciel Nadleśnictwa Srokowo Irena Dziadoń oraz przewodnicząca Rady Rodziców Danuta Banach.
O godzinie 11.11 zabrzmiał hymn narodowy. W ten sposób miejscowa placówka przyłączyła się do akcji "Rekord dla Niepodległej", która została ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

     W czwartek 8 listopada w świetlicy wiejskiej w Nakomiadach odbył się koncert pieśni patriotycznych "Ku Niepodległej". Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nakomiadach Olga Wanago przywitała wszystkich obecnych – rodziców, uczniów, kadrę pedagogiczną oraz mieszkańców wsi. Wśród zaproszonych gości byli m. in.: wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski, inspektor ds. oświaty Anna Abramowicz, przedstawiciel Komisji Oświaty Jadwiga Bazyluk, sołtys Tomasz Wyszomirski, proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Nakomiadach ks. Andrzej Józwik oraz  proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Rynie Jan Neumann.

       W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty ogłosił wojewódzki konkurs plastyczny pt. „100-lecie Niepodległości”. Jego celem było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych uczniów oraz pogłębienie wiedzy o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii najnowszej Polski. Tematyka konkursu jest uwiecznieniem w formie plastycznej organizacji, postaci lub wydarzeń związanych z walką o odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r.

 

       W październiku w Szkole Podstawowej w Nakomiadach został ogłoszony rodzinny konkurs plastyczno - techniczny pt. „DYNIOWE CUDA”, zorganizowany przez Ewę Bielińską i Jolantę Ślęzak.
Jego rozstrzygnięcie nastąpiło dnia 30 października 2018 r. podczas szkolnego apelu. Konkurs miał na celu rozwijanie wyobraźni twórczej i kreatywności w myśleniu, wzmacnianie więzi rodzinnej oraz wyzwalanie radości i zadowolenia ze wspólnie wykonanej pracy. Jak sam tytuł mówi gwiazdą konkursu była dynia. Początkowo mini galeria spowodowała ,że z każdym dniem coraz więcej rodziców i dzieci łapało dyniowego bakcyla.