Dnia 21 stycznia 2015 roku uczniowie klas 0 – 4 ze SP w Nakomiadach, byli w kinie „Gwiazda” w Kętrzynie na przedstawieniu edukacyjnym „Najsilniejszy motyl świata i magiczne drzewo”.

 

Celem i założeniem programowym wycieczki było:

 

  • kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej,
  • kształtowanie kulturalnego zachowania w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu,
  • integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

 

  

 

 

    „Na bajkowej łące mieszka miły i sympatyczny chłopiec – Motyl…” to baśń, w której oprócz promowania uniwersalnych wartości ogólnoludzkich jak miłość, przyjaźń czy poświęcenie dla innych, mówiono też o podstawowych zasadach savoir vivre’u dla najmłodszych oraz dbaniu o higienę.

 

Spektakl miał charakter interaktywny, aktorzy rozmawiali z dziećmi, prosili o pomoc w czarach i przechodzeniu do różnych krain, razem rozwiązywali problemy.

 

Wybuchy śmiechu w trakcie spektaklu, oklaski i krzyki przepełniały salę i świadczyły o wyśmienitej zabawie. Przedstawienie okazało się interesujące i wszystkim się podobało. Już w drodze powrotnej z kina, dzieci dzieliły się wrażeniami i opiniami na temat obejrzanego przedstawienia, dyskutowały na temat najciekawszych scen.

 

Wyjazd zorganizowany przez p. Grażynę Łempicką okazał się wspaniałym pomysłem. Udział w wyjeździe pozwolił najmłodszym uczniom naszej szkoły na przeniesienie się w świat baśni i oderwanie chociaż na chwilę od codziennych , szkolnych obowiązków.