Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka organizowane w Świetlicy Wiejskiejw Nakomiadach. Dnia 24 stycznia 2015 roku, w godzinach rannych, w świetlicy zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście.

 

     O dobrą oprawę artystyczną i miłe doznania słuchowe zadbali szkolni artyści, uczniowie klas III – VI, którzy pod kierunkiem p. Grażyny Łempickiej i p.Elżbiety Mackiewicz, zaprezentowali swoje umiejętności teatralne w spektaklu w „innej odsłonie”.

 

JASEŁKA, TROCHĘ POBOŻNE…” to sztuka w wersji uwspółcześnionej, zawierająca elementy humorystyczne, przeplatane scenami z teraźniejszości, które w sposób szczególny rozbawiały zgromadzoną publiczność.

 

 

Uczniowie wcieleni w postacie diabłów, aniołów, pasterzy… po raz kolejny przybliżyli wszystkim historię narodzin Jezusa.

Przedstawienie zostało przyjęte bardzo ciepło i nagrodzone gromkimi brawami.

 

Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalno-recytatorskich mieli również najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dzieci z klas 0-I wraz z paniamiEwą Bielińską i Jolantą Ślęzak przygotowały i zaprezentowały krótki program artystyczny. W formie koncertu życzeń dzieci złożyły swoim dziadkom i babciom najserdeczniejsze życzenia. Seniorzy ze wzruszeniem mogli podziwiać swoje pociechy. Występy uczniów sprawiły rodzicom, dziadkom i gościom wiele radości.

 

Po części artystycznej zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy oraz słodkiej konsumpcji, przygotowanej przez Rady Klasowe Rodziców.

 

Fundusze ze sprzedaży smakowitych ciast zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby szkoły.

 

Impreza upłynęła w miłej, serdecznej atmosferze.