Dnia 10.03.2015 roku uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Nakomiadach odbyli wycieczkę edukacyjną do Kętrzyna.

Głównymi założeniami wycieczki było:

 

  • •umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo
  • •uwrażliwienie na piękno
  • •popularyzacja książki, informacji wiedzy i czytelnictwa

 

Pierwszym punktem programu wycieczki była Galeria "Konik Mazurski". Dzieci zostały przyjęte przez panie niezwykle ciepło i życzliwie. Z wielkim podziwem oglądali wystawione prace promujące nie tylko sztukę ludową, ale także miasto i region Kętrzyn.
Wystawione prace-serwety, obrusy, kwiaty malowane na szkle, pięknie malowane jajka , ozdoby wielkanocne i inne przedmioty użytkowe zaskoczyły nas ,a zarazem zdziwiły. Żaden z uczestników wycieczki nie czuł się znudzony, ponieważ oferowana przez wystawę różnorodność form wyrazu artystycznego sprawiła, że każdy mógł znaleźć dzieło, które przykuło jego uwagę.


Po przeżyciach duchowych zostaliśmy zaproszeni do sali, gdzie czekały na nas niespodzianki. Każdy z nas mógł poczuć się "artystą” i stworzyć własne dzieło" kartkę wielkanocną”. Po wyjściu z galerii grupa uczniów udała się do biblioteki w Zamku , gdzie zostali zapoznani z pracą bibliotekarza. Następnie wysłuchali bajki "O smoku , który ogniem zionął na ziemi kętrzyńskiej". Pani bibliotekarka zachęcając dzieci do korzystanie z biblioteki przeprowadziła ciekawą pogadankę . Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat czytelnictwa biorąc udział w konkursie o znanych i lubianych bajkach i baśniach CH.H. Andersenai i CH. Perraulta.
Organizatorem wycieczki była Ewa Bielińska

 

Serdecznie dziękujemy pracownikom galerii i biblioteki za miłe i pełne wrażeń przyjęcie.
Życzymy sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań.