26 maja 2017 roku w godzinach pozalekcyjnych, przy sprzyjającej słonecznej pogodzie, uczniowie klas IV – V wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Lubaczówka”, położonego w niezwykle malowniczej okolicy, którego właścicielami są Państwo Anna i Harald Lubeccy.
Wycieczka została zorganizowana we współpracy przez wychowawczynię p. Grażynę Łempicką oraz Klasowe Rady Rodziców, z okazji zbliżającego się święta – Dnia Dziecka.

W założeniach programowych uwzględniono: poznanie kraju (najbliższej okolicy) jako środowiska przyrodniczego, zapewnienie bezpośredniego kontaktu z naturalnym wiejskim otoczeniem, rozbudzenie ciekawości dotyczącej sposobu życia i opieki nad różnymi gatunkami zwierząt, wyzwolenie radości ze wspólnego spędzania czasu na łonie natury oraz integracja zespołów klasowych.

Po dotarciu na miejsce zostaliśmy serdecznie powitani przez panią Annę. Na spotkanie wybiegła również suczka Igunia, która towarzyszyła nam przez cały czas naszego pobytu i nie odstępowała nas na krok, ku obopólnej uciesze.

Podczas zwiedzania gospodarstwa nie zabrakło interesujących opowieści. Państwo Lubeccy bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadali na każde postawione pytanie. W trakcie kilkugodzinnego pobytu, pod opieką gospodarzy - miłośników przyrody - uczniowie zgłębili tajniki wiedzy z dziedziny hodowli zwierząt gospodarskich i egzotycznych, poznali mechanizmy rządzące światem przyrody w środowisku wiejskim.


Dzieci zdążyły zaprzyjaźnić się z białymi królikami i „rozbrykanymi” kozami. Swą niezwykłą urodą zachwycił nas paw i przepięknie upierzone papużki, i gołębie. Tylko kot Maksio chadzał własnymi drogami...
Dzieci z ogromną ciekawością zaglądały w każde miejsce, mogły z bliska obserwować zwierzęta i ptactwo w ich naturalnym środowisku, karmić je, dotykać i głaskać oraz bawić się z nimi do woli.
Wiele wrażeń, emocji i ogromnej porcji radości dostarczyły dzieciom przejażdżki w siodle na Gandim i Belli, niezwykle pięknych i przyjaznych koniach.

Pobyt na świeżym powietrzu, duża dawka aktywności ruchowej sprawiły, że kiełbaski pieczone na ognisku smakowały wszystkim podwójnie. W tych niezwykle cudownych okolicznościach przyrody czas upłynął nam bardzo szybko. Tu nikt się nie nudził!!!
Dzięki uprzejmości gospodarzy, wróciliśmy z wycieczki w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia.

 

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Annie i Haraldowi Lubeckim za gościnność, miłą atmosferę i wspaniały odpoczynek, z nadzieją na możliwość powrotu. Życzymy wielu sympatycznych gości.