We wtorek, 10 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Uwierz w siebie, możesz wszystko, czyli skarbów wysypisko”. Porcję bardzo ważnych tematów połączonych z ogromną dawką humoru zasponsorowali nam aktorzy ze Studia Artystycznego AKADA z Suwałk.
Dzięki przygodom Radka i jego przyjaciółki Ali dzieci dowiedziały się, że w każdym z nas drzemie talent, który trzeba tylko odkryć. Ponadto miały okazję przypomnieć sobie, na czym polega zdrowe odżywanie. Razem z głównym bohaterem wymieniały, czym można zastąpić niezdrowe przekąski pełne pustych kalorii. Dodatkową atrakcją występu była wspólna zabawa ruchowa, która miała na celu podkreślenie rangi aktywności fizycznej dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Na koniec, wspólnie z Moniką -“ czarnym charakterem spektaklu, dzieci utrwaliły sobie zasady segregacji odpadów oraz dowiedziały się, że śmieci mogą być świetnym materiałem do skonstruowania różnych niezwykłych i niepowtarzalnych  rzeczy. Nie wszystkie śmieci muszą lądować w koszu.


Podczas przedstawienia  uczniom w zabawny sposób zostało przekazanych kilka uniwersalnych prawd. Już teraz zawsze będą pamiętać, że  każdy z nas jest inny, przez to wyjątkowy. Dzieci były zachwycone występem, ponieważ mogły w nim aktywnie uczestniczyć. Dziękujemy grupie artystycznej AKADA za wspaniały godzinny spektakl.