31 października Szkoła Podstawowa w Nakomiadach zamieniła się w prawdziwą krainę bajek. Wszystko za sprawą nowego samorządu uczniowskiego, który tego dnia zorganizował bal kostiumowy dla uczniów klas IV-VII. Motywem przewodnim, a zarazem obowiązującym strojem były właśnie przebrania za postacie z bajek.
Bal ten w założeniach miał przypominać tradycyjne polskie bale. Cel został osiągnięty, ponieważ zabawa zawierała wszystkie elementy klasycznego balu tj. stroje, obecność wodzireja czy wreszcie polonez otwierający bal.

 

Rolę wodzireja pełnił jeden z nauczycieli naszej szkoły przebrany za wodza indiańskiego. Razem z samorządem zapewnili mnóstwo atrakcji: zabawy, konkursy i tańce integracyjne. Wiele emocji wzbudził reprezentacyjny polski taniec narodowy – polonez, którego zatańczyli wspólnie uczniowie, nauczyciele i pani dyrektor Olga Wanago. Polonez nadał temu wydarzeniu bardziej uroczystego charakteru i przypomniał, jak przez wieki bawili się nasi przodkowie.


Dla niektórych uczniów był to pierwszy polonez w życiu. W trakcie balu miało również miejsce oficjalne przekazanie władzy nowemu samorządowi uczniowskiemu. Nowy zarząd podziękował poprzednikom za wysiłek włożony w pracę na rzecz szkoły i obiecał działać rzetelnie i solidnie dla całej społeczności szkolnej.


Wydarzenie śmiało można zaliczyć do udanych. Niewątpliwie przyczyniło się do integracji uczniów i nauczycieli. Zabawy tego typu kształtują w dzieciach i młodzieży właściwą kulturę zabawy i rozrywki w atmosferze radości, otwartości i szacunku.