Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w poniedziałek 13 listopada w Szkole Podstawowej w Nakomiadach, odbył się uroczysty apel. Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in.: inspektor ds. oświaty Anna Abramowicz, ks. Andrzej Jóźwik, przedstawiciel Komisji Oświaty Jadwiga Bazyluk, sołtys Tomasz Wyszomirski, przewodnicząca Rady Rodziców Emilia Jackiewicz. Dyrektor szkoły Olga Wanago przywitała wspomnianych gości, rodziców oraz uczniów i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego.

 


Uczniowie , w zarysie historycznym, zapoznali publiczność z polską drogą do wolności, począwszy od insurekcji kościuszkowskiej, poprzez Legiony Polskie we Włoszech, powstania narodowe, a skończywszy na Legionach Polskich Józefa Piłsudskiego. Wiersze Antoniego Słonimskiego, Wandy Chotomskiej, Tadeusza Różewicza i Ryszarda Przymusa przeplatane były pieśniami patriotycznymi przy akompaniamencie gitary akustycznej, na której grał Mateusz Szostkowski.


– Ważne jest, by uczyć już najmłodszych miłości i szacunku do ojczyzny. Bo wolność i niepodległość nie jest dana raz na zawsze – powiedział Tomasz Wyszomirski dziękując za wspaniały występ. Ze swojej strony Olga Wanago przypomniała, że wzruszający montaż słowno-muzyczny mieli również okazję obejrzeć parafianie, uczestniczący w niedzielnej mszy. Program artystyczny przygotowała Grażyna Łempicka.