23 listopada 2017 w Szkole Podstawowej w Nakomiadach uczniowie klas 1-3 oraz grupy przedszkolnej świętowały Dzień Pluszowego Misia. Wspólną zabawę przygotowały wychowawczynie - Katarzyna Łopacka, Ewa Bielińska i Jolanta Ślęzak. W tym dniu przyniesione przez dzieci ulubione misie te duże i te małe, uczestniczyły z nimi w wielu zabawach i konkursach.  
Na początku dzieci obejrzały prezentację , podczas której zapoznały się z historią pluszowego misia i jego imieniem „Tedy” oraz informacjami o sławnych misiach (Miś Uszatek, Miś Puchatek, Miś Kolargol, Miś Yogi, Miś Paddington).


Uroczystość rozpoczęła się od zabawy ruchowej przy muzyce z chustą klanza ,,Kołysanka dla misia”.


Po czym rozpoczęły się konkursy:
• „Zawody papierowych misiów”
• Zabawa „Ciepło – Zimno” – szukamy misia.
• Nauka wyliczanki Kubusia Puchatka – „Policzmy to co mamy”.
• Prośby misiów pluszowych do dzieci oraz rozmowa z dziećmi o poszanowaniu zabawek– w oparciu o wiersz Czesława Janczarskiego – „Naprawiamy misia”.


Wiele radości dostarczyły dzieciom zabawy muzyczno - ruchowe: Taniec z misiami, Jestem mały misio i Misiowa gimnastyka. Zabawy i konkursy przeplatane były głośnym okrzykiem - Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś. Największy spośród pluszowych gości został okrzyknięty „Królem misiów”.
Na zakończenie uroczystości rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Miś”, a zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody . Podsumowaniem „misiowego święta” był wspólny taniec zumby.