30 listopada korytarz szkolny w Szkole Podstawowej w Nakomiadach zmienił się w magiczną komnatę, w której uczniowie klas 0-III mogli wywróżyć sobie przyszłość. Po krótkim zapoznaniu się z tradycją andrzejek, dzieci przystąpiły do zabawy, którą rozpoczął rzut grosikiem do miski z wodą.

Najwięcej sensacji wzbudziło przekłuwanie serduszek z imionami. Dzięki tej wróżbie dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, a chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, który but jako pierwszy przekroczy próg. Dzieci miały okazję poznać znaczenie swoich ulubionych kolorów, a podnosząc odpowiedni kubeczek, mogły dowiedzieć się, jak spędzą wakacje.

Nie zabrakło wróżb przepowiadających zawód dzieci. Wystarczyło podnieść odpowiedni bucik żeby dowiedzieć się, jaka zawodowa przyszłość je czeka. Było również drzewko szczęścia, przy którym przepowiednie okazały się łaskawe i dotyczyły tylko miłych wydarzeń w niedalekim czasie.

Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne i ruchowe. Na zakończenie  dzieci obejrzały bajkę, dzięki której poznały dawne zwyczaje andrzejkowe. Dowiedziały się również, że przepowiednie należy traktować z przymrużeniem oka. Andrzejki to wyłącznie wesołe spotkanie towarzyskie, które sprzyja wspólnej zabawie i integracji. Zabawa szkolna odbywał się pod czujnym okiem  pani Jolanty Ślężak, pani Ewy Bielińskiej oraz pani Katarzyny Łopackiej.