We wtorek 16 stycznia w Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbyła się wspaniała uroczystość. Była ona poświęcona wszystkim babciom oraz dziadkom. Na wstępie Pani dyrektor Olga Wanago przywitała gości:księdza Andrzej Jóźwik, inspektor ds. oświaty Annę Abramowicz, przedstawiciela Komisji Oświaty Jadwigę Bazyluk, sołtysa Tomasz Wyszomirskiego oraz wszystkich przybyłych dziadków, babcie oraz rodziców. Następnie wspomniała o swoim dzieciństwie i o tym, jak cenną rolę odegrali dziadkowie w jej życiu. Złożyła również najszczersze życzenia wszystkim seniorom.

 

Najważniejszą częścią uroczystości były występy dzieci. Akademię przygotowali uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi wychowawcami: panią Jolantą Ślężak, panią Ewą Bielińską i panią Katarzyną Łopacką. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego. Następnie wystąpili uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Każdy uczeń miał okazję zaprezentować się przed dziadkami. Były wierszyki, piosenki, życzenia, podziękowania, brawa oraz chwile wzruszenia. 
Miłą niespodziankę przygotowali również uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą panią Grażyną Łempicką, którzy z radością i zapałem zaśpiewali piosenkę „Orkiestry dęte”.

W związku z tym uroczystym dniem ogłoszony został konkurs na najciekawsze przebranie babci i dziadka. Nasze wspaniałe babcie nie zawiodły. Pani Grażyna Zapadko oraz pani Zofia Mać zachwyciły swoimi strojami publiczność. Zdecydowaną faworytką okazała się jednak babcia Mileny Karasik z grupy przedszkolnej. Pani Grażyna otrzymała  złoty medal  oraz bilet do kina dla dwóch osób ufundowane przez pana Piotra i panią Justynę Podśad.

Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców. Uczniowie w klasach wręczyli swoim wyjątkowym gościom własnoręcznie wykonane upominku.
To był wyjątkowy dzień, pełen radości, uśmiechu oraz dumy. To dzień, w  którym wnuki mieli okazję wyrazić swoją wdzięczność za trud i oddanie oraz wszystko to, co otrzymują od swoich babć i dziadków.