11 stycznia Szkołę Podstawową w Nakomiadach odwiedzili aktorzy Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „MAGIK" z Białegostoku. W ramach działań profilaktycznych i wychowawczych zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Pierwsza zima Bałwanka Stefanka”.

W ciekawy, zabawny i przystępny sposób bohaterowie przedstawienia mówili o wartościach uniwersalnych. Podkreślili  znaczenie przyjaźni, dobroci i życzliwości  w życiu człowieka. Przypomnieli dzieciom, jak ważne jest pomaganie słabszym, dlaczego powinniśmy dokarmiać zwierząt w czasie zimy oraz jakie szkody mogą wyrządzić śmieci pozostawione w lesie. 

 

Przestrzegali przed niebezpieczeństwami zabaw zimowych i pokazali, jak można bawić się nie narażając swojego zdrowia. Wspólnie z dziećmi utrwalili numery telefonów alarmowych. Uczniowie będą pamiętali pod jaki numer dzwonić, gdy wydarzy się wypadek oraz jakie informacje podać dyspozytorowi.

Przygody bałwanka Stefanka były pouczającą lekcją wychowawczą. W przystępny sposób dzieci utrwaliły sobie pozytywne i bezpieczne zachowania.