Już od wielu lat w okresie ferii zimowych opiekunowie i członkowie Koła Turystycznego „Nakomiadek” działającego przy Szkole Podstawowej w Nakomiadach wyjeżdżają , aby wspólnie wypoczywać , bawić się, uczyć a także miło spędzić czas. I tak właśnie też było w tym roku. W dn. 29.01.-02.02.2018r.
udaliśmy się do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze k. Giżycka.
Już na początku zimowiska przypomnieliśmy regulamin zimowiska oraz omówiliśmy regulamin p.poż. oraz zasady ewakuacji w razie zagrożenia. Następnie sprawdziliśmy swoje wiadomości w praktyce- uczestniczyliśmy w próbnym alarmie całego stanu osobowego zimowiska.


Następnie zapoznaliśmy się z Jury, uczestniczyliśmy w castingu i zostaliśmy wprowadzeni w fabułę programu „ Fabryka Talentów”. Prowadzący podzielili nas na grupy. Tworzyliśmy własne redakcje –konta na youtube, logo; zapoznawaliśmy się ze sprzętem foto, video, formami realizacji nagrań i obróbki video.
Zapoznając się z tematyką skutków wykorzystania nagrań i siły przekazu mediów obejrzeliśmy film pt. „Bang, Bang”.


Kolejnego dnia tworzyliśmy swój pierwszy wideo klip. Odbyły się próby nagrań reportaży, wywiadów , małych form multimedialnych. W przerwie od komputerów i telefonów bawiliśmy się w grę „Old street games”. Był to powrót do korzeni starych gier ulicznych. Gry te zachwyciły nie tylko uczestników zimowiska ,ale także opiekunów. Kolejny blok zajęć to „Master Szef ”- program kulinarny, w którym piekliśmy szarlotki, nagrywaliśmy program kulinarnyw słodkim otoczeniu.
Po zjedzeniu pysznych szarlotek udaliśmy się na kolejne zajęcia a było to tworzenie cyrkowego makijażu, kręcenie balonów oraz nauka chodzenia na mini-szczudłach, żonglowania, kręcenia talerzem i pantomimy, czyli wszystko to, co cyrkowi mistrzowie umieć powinni.


Wieczorem natomiast odpoczywaliśmy przy ognisku, przy dźwiękach gitary i wspólnym śpiewie dla rozgrzania zimowej aury.
I już kolejne atrakcje! Tym razem to kino plenerowe-tworzyliśmy ekranizacje kultowych bajek w plenerze-pracowaliśmy ze światłem i cieniem, kadrowaliśmy obraz, pracowaliśmy na nieograniczonym terenie, rozwijaliśmy kreatywność i wykorzystywaliśmy otoczenie do tworzenia filmów przy sporej dawce świeżego powietrza a następnie przeprowadzaliśmy eksperymenty z suchym lodem i nie tylko , ale już w warunkach lodowego laboratorium.


Uczyliśmy się też przedsiębiorczości w trakcie kupieckiej gry edukacyjnej „Trampki” a także operowania obrazem cienia, tworzyliśmy postaci kukiełek i scenerii dla najmłodszych.
I kolejna gra fabularna. Tym razem to „Upiór w operze”, czyli gra z dreszczykiem emocji.
W trakcie zimowiska uczestniczyliśmy też w zajęciach profilaktycznych: „Jak pomagać i jak się bronić ?” oraz „Zdrowy styl życia”.
W dalszej części zimowiska poznaliśmy rolę reklamy i jej skuteczność, zagrożenia i chwyty sprzedawców w dzisiejszym świecie, tworzyliśmy reklamy przedmiotów niecodziennych w sposób humorystyczny. Po oderwaniu się od kamery zażyliśmy trochę sportu bawiąc się i fikając na dmuchanych zamkach.


Rozpoczęliśmy też przygotowania do wielkiego finału. Tworzyliśmy gadżety, scenografię i inne rzeczy potrzebne w talent show oraz przeprowadzaliśmy próby generalne i przygotowywaliśmy studio przed kamerami pod okiem reżysera.


Podsumowaliśmy całość naszych zmagań w Talent Show, czyli Wielkim Finale Fabryki Talentów, na którym odbyły się pokazy filmów, występy grup i solistów wokalnych, sztuczki i pokazy cyrkowe a także przegląd innych talentów uczestników. Wielki finał zakończyliśmy tanecznym szaleństwem. A w nagrodę podczas specjalnej gali otrzymaliśmy „NAKOGWARKI”.
Czas zabawy się skończył i musieliśmy wracać do domu z nadzieją , że już niedługo spotkamy się na kolejnej imprezie naszego koła.


Dziękujemy dyrektorowi szkoły p. Oldze Wanago za pomoc w przygotowaniu zimowiska a także opiekunom p. Jadwidze Pawelczyk, p. Krystynie Raszkiewicz, p. Krzysztofowi Pawelczykowi za pomoc w organizacji i sprawowaniu wzorowej opieki nad uczestnikami zimowiska . Podziękowania składamy też kierownikowi GOPS p. Robertowi Trusewiczowi , p. Krzysztofowi Plewni , p. Beacie Pietkiel oraz p. Wandzie Bajger z Kętrzyna.

Z turystycznym pozdrowieniem !