Internet, choć jest stosunkowo „młodym” wynalazkiem, zdążył zrewolucjonizować nasze życie.  Trudno jest sobie wyobrazić funkcjonowanie bez niego. To potężne źródło informacji, umożliwia wszechstronną komunikację, ułatwia naukę i pracę, rozwija zainteresowania. Jednak z jego używaniem wiążą się potencjalne niebezpieczeństwa, które zagrażają w szczególny sposób najmłodszym jego użytkownikom. 

W związku z tym 6 lutego w naszej szkole obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Podczas spotkań z uczniami pani pedagog Justyna Gregorczyk opowiadała o zagrożeniach czyhających w sieci. Przestrzegała uczniów przed tym, aby nigdy nie podawali swoich danych w sieci, nie wysyłali zdjęć i nie umawiali się z osobami poznanymi przez Internet. Przypomniała również, że każdy komputer powinien posiadać oprogramowanie antywirusowe. Rozmawiała z dziećmi na temat praw autorskich i ostrożnego pobierania plików z sieci. Podkreśliła również, aby rozważnie korzystać z urządzeń elektronicznych, bo podobnie jak alkohol czy papierosy, mogą prowadzić do uzależnienia. 

Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki z najważniejszymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Dodatkowo niezbędne w tym temacie informacje umieszczone zostały na korytarzu szkolnym, aby w każdej chwili uczniowie mogli sobie  je przypomnieć.

 

 

{galery}edukacja/nakomiady/2018/dbi{/gallery}