18 maja 2018 roku uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wraz z wychowawcą  - Katarzyną Łopacką spędzili noc w szkole.

Nocowanie rozpoczęło się o godzinie 17.00. Po zbiórce i przygotowaniu sali dzieci wzięły udział w treningu przygotowanym przez pana Tomasza Rotenberg – zawodnika Kętrzyńskiego Klubu Sportowego Granica Kętrzyn. Trener nie oszczędzał uczniów, więc mieli doskonałą okazję, by przekonać się, ile pracy i wysiłku musi włożyć sportowiec, aby osiągnąć sukces.

Kolejnym punktem nocy w szkole była bitwa na poduszki oraz konkurs „Rzut poduszką - kto dalej?”. Chwilę wytchnienia przyniosła uczniom nauka szycia. Dzieci samodzielnie uszyły filcowe niespodzianki dla swoich rodziców. Po tak wytężonej pracy czekały na nich pyszne pizze, które zostały podarowane przez właścicieli Restauracji Kardamon w Kętrzynie.

Koło godziny 23.00 rozpoczął się bardzo ekscytujący obchód po szkole, gdzie jedynym źródłem światła były latarki. Następnie dzieci z wydrukowanym planem szkoły rozwiązywały zadania. Musiały odnaleźć  10 wskazówek w odpowiednich kolorach. Na zakończenie czekał na nich film edukacyjny oraz opowiadanie historyjek z dreszczykiem. O 3.00 nad ranem wszyscy słodko zasnęli. Szalona noc skończyła się pobudką o godzinie 7.00 i sprzątaniem po zabawie.

Dzieci wróciły do domu bardzo zadowolone, z nowym bagażem doświadczeń i wspaniałych wspomnień. Dziękujemy panu Tomaszowi oraz właścicielom Restauracji Kardamon za okazane wsparcie, rodzicom za zaufanie i pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia, a dzieciom za odwagę. Za rok czeka nas kolejna niezwykła noc w szkole.