We wtorek 2 października uczniowie klas II- III Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w spotkaniu z absolwentami dawnej szkoły zorganizowanym przez wychowawcę Ewę Bielińską.
Głównym celem było wzbogacenie wiedzy o szkole z dawnych lat. Zaproszone panie Wanda Grutzmacher i Zofia Ferarius barwnie opowiadały dzieciom o szkole z czasów swojego dzieciństwa.
Uczniowie obejrzały zdjęcia przedmiotów związanych z dawną szkołą : drewniany piórnik, pióro ze stalówką, kałamarz, liczydło, tekturowy tornister.


Podczas zabawy "Stare i nowe" dzieci dobierały w pary przedmioty z dawnych czasów z ich współczesnymi odpowiednikami. Zaproszone panie chętnie odpowiadały na pytania dzieci, przypominając sobie swoje dzieciństwo i lata szkolne.


Dzieci poprosiły gości o naukę zabawy z dawnego szkolnego podwórka. Z uśmiechem na ustach wspólnie utworzyły koło wybierając "myszkę" i "kotka". Koleją zabawą było "kółko graniaste", "kolanko".


Czas w miłej i ciepłej atmosferze upływał tak szybko, że trzeba było się pożegnać z naszymi gośćmi. W podziękowaniu za przybycie uczniowie wręczyli paniom Zosi i Wandzie zrobione własnoręcznie laurki.
Serdecznie dziękujemy za wspólne spotkanie.