23 października w Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbył się Dzień Głośnego Czytania. Jego głównymi bohaterami stały się Słodziaki – przeurocze maskotki, które zna chyba każde dziecko. 

Obchody rozpoczęły się w najmłodszych klasach, gdzie zaproszeni goście: pani pielęgniarka Maria Sławińska oraz pan policjant Marcin Gregorczyk zapoznali dzieci z przygodami Zajęczycy Zuzi oraz Bobra Borysa. Spotkanie miało dodatkowy walor edukacyjny: było okazją do poznania tajników zawodu pielęgniarki oraz policjanta. Dodatkowo uczniowie klas I-III niezwykłym słodziakowym drzewkiem zostali zachęceni do czytania. Kolorowe naklejki mają być motywacją do codziennego, przynajmniej 10-minutowego spędzenia czasu z książką.

W następnej kolejności do celebrowania włączona została cała społeczność szkolna. Uczniowie klas 0-VIII mogli wysłuchać opowiadania „Sowa Zosia”, w którego bohaterów wcielili się nauczyciele. Wszyscy, bez względu na wiek z zaciekawieniem słuchali historii o zaginionym pierścionku.

Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków był dla dzieci wspaniałą lekcją wyobraźni i koncentracji. Uczniowie tego dnia dowiedzieli się, że głośne czytanie ma magiczną moc, zbliża do siebie ludzi. Kierujemy zatem apel do rodziców: głośne czytanie jest proste, bezpłatne i dzieci je uwielbiają! Spróbujcie Państwo poświęcić trochę czasu swoim pociechom i razem z nimi odkrywać piękno literatury. 

Dziękujemy pani Marysi, panu Marcinowi oraz nauczycielom: pani Grażynie Łempickiej, pani Joannie Przewódzkiej oraz panu Mateuszowi Szostkowskiemu za aktywne włączenie się w akcję i poświęcony czas. Organizatorami tego wyjątkowego dnia były panie: Justyna Gregorczyk i Katarzyna Łopacka.