W październiku w Szkole Podstawowej w Nakomiadach został ogłoszony rodzinny konkurs plastyczno - techniczny pt. „DYNIOWE CUDA”, zorganizowany przez Ewę Bielińską i Jolantę Ślęzak.
Jego rozstrzygnięcie nastąpiło dnia 30 października 2018 r. podczas szkolnego apelu. Konkurs miał na celu rozwijanie wyobraźni twórczej i kreatywności w myśleniu, wzmacnianie więzi rodzinnej oraz wyzwalanie radości i zadowolenia ze wspólnie wykonanej pracy. Jak sam tytuł mówi gwiazdą konkursu była dynia. Początkowo mini galeria spowodowała ,że z każdym dniem coraz więcej rodziców i dzieci łapało dyniowego bakcyla.


W finałowym dniu na korytarzu szkolnym można było zobaczyć mnóstwo rzeźb wykonanych z dyni .Obok postaci z bajek zobaczyć można było wymyślone stwory oraz przepiękne dekoracje .
W konkursie wzięło udział 16 wspaniałych prac - najliczniej wykonanych przez przedszkolaków. Wszystkie „dyniowe cuda” były piękne, zatem wybór tych najbardziej pomysłowych i oryginalnych prac był bardzo trudny. Ostatecznie jury w składzie Elżbieta Mackiewicz, Katarzyna Łopacka i Ewelina Ostrowska wyłoniło 3 zwycięzców:


I miejsce - Milena Karasik kl. 0
II miejsce - Oliwia Pikula kl. V
III miejsce - Maria Karasik kl. I

a 3 wyróżnienia otrzymali: Anastazja Sigiel - oddział przedszkolny


Zuzanna Both (kl. II) i Zofia Both - oddział przedszkolny
Paulina Marczak - oddział przedszkolny


Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody. Pozostałym autorom prac wręczono podziękowania oraz nagrody - niespodzianki.

Podziwiając dyniowe prace mogliśmy się przekonać, że zarówno dzieci, jak i współpracujący z nimi rodzice posiadają niezwykłą wyobraźnię i kreatywność. Serdecznie dziękujemy za rodzinne zaangażowanie i gratulujemy wszystkim uczestnikom w myśl motta konkursu „Bardzo fajna sprawa, to rodzica z dzieckiem praca i zabawa”.