Bycie miłym i okazywanie dobra ma moc uszczęśliwiania- nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. 21 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach przyłączyli się do obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Działanie to miało na celu zachęcenie uczniów do czynienia dobra i dzielenia się dobrym słowem.
Na korytarzu szkolnym pojawił się plakat informujący o możliwości rozsyłania życzeń i pozdrowień za pomocą „Poczty życzliwości”. Skrzynka z pozdrowieniami wypełniła się po brzegi. Z okazji tego wyjątkowego dnia uczniowie mogli również podzielić się dobrym słowem. Na ścianach zostały umieszczone plakaty „Oderwij i podaj dalej!”. Każdy mógł wziąć karteczkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie: koleżance, koledze, wychowawcy. „Miło Cię widzieć!”, „Dziękuję, że jesteś!”, „Bez Ciebie, to nie to samo!”-niby proste, znane wszystkim słowa, a wywołały uśmiech na twarzy obdarowanego.


W każdym z nas drzemią pokłady dobra, wystarczy tylko je obudzić, wystarczy tylko połączyć uśmiech z ciepłym spojrzeniem i dobrym słowem.
Chcielibyśmy, aby jeden dzień życzliwości zamienił się w tydzień, miesiąc, rok…
Organizatorami zabawy była pani Justyna Gregorczyk-pedagog szkolny, pani Katarzyna Łopacka oraz Samorząd Uczniowski.